Search

Znalost první pomoci – nepodstatný přežitek, nebo základní dovednost?

Reklamy s informace se znalostmi první pomoci dneska vidíme všude. V tramvaji, v autobuse, v metru a ve spoustě dalších místech. Stačí se jen pořádně dívat. Každý z nás ji musí umět, když si dělá autoškolu, nebo chce pracovat někde s dětmi. Jenže spousta lidí se to naučí, a za týden zapomene. Bohužel to není jako s jízdou na kole, kterou se naučíte jednou a už to nikdy nezapomenete. Proto by se hodilo si to občas zopakovat.

Nebo když sedíte v tom autobuse, tak si aspoň ty informace přečíst a ne jen koukat z okna. Nechci vyloženě moralizovat, ale je to něco, co by měl každý vědět. Protože nikdy nevíte, kdy to bude potřeba. V lepším případě nikdy, v tom horším ji budete klidně potřebovat už za týden, a ani o tom nemáte nejmenší tušení. A může to být i chvíle, kdy vytočit 155 nebude zrovna stačit.

Je to znalost, kterou se vyplatí si pořádně osvojit, i když je jasné, že ji nepotřebujete každý den. Například jako když si zapamatujete název nějaké vaší oblíbené firmy nebo obchodu s nábytkem. Nepotřebujete ho sice denně, ale když už ho potřebujete, víte, kam se obrátit. Koberec taky asi nenecháváte čistit každý týden, ale když už to potřebujete, tak víte, že je vyplatí obrátit se na úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., strojové čištění koberců Praha 5.

A tak je to se spoustou dalších věcí. Proto je vhodné si tyto znalosti připomínat. Může se stát, že budete svědkem nehody a bude to svým způsobem na vás, abyste pomohli. A nebo v horším případě se zraníte vy, a v ten moment budete sakra doufat, že někdo z těch lidí kolem, co se nad vámi sklání, něco umí.

Zimní zahrady, skleníky, střešní okna, atria, fotovoltaické panely a jejich mytí a čištění. Výškové práce Praha 5

Moje maminka měla nehodu a skončila na vozíku, čímž se jí podstatně omezili možnosti a spousty aktivit musela nechat. A jednou z nich bych samozřejmě i úklid. Tatínek byl vždycky pracovitý a na domácích pracích se podílel, ale teď už toho se vším na něj bylo moc. Takže jsme se snažili se setrou pomáhat, jak jen to šlo, ale každá už máme vlastní rodinu, takže ani my jsme neměly bůh jí jaké možnosti, hlavně z hlediska času.

55509736 - growing plants in little black jardiniere at window in morning with sunlight

Jednou jsme se se sestrou a taťkou pustili do mytí oken, ale dopadlo to katastrofou. Prostě my jsme je nedokázali vyleštit jak naše mamka, tak jsme to vzdali a řekli jsme si, že si na to najmeme úklidovou firmu. A vybrali jsme si podle recenzí A SERVIS LIPKA, s.r.o., výškové práce, mytí oken Praha 5, čištění fasád.

Na smluvený termín k nám přijeli tři pracovníci firmy a okna umyli takovou rychlostí, že jsme se nestačili divit. Byli krásně čistá, a naše předešlá práce jim nesahala ani po kotníky.  A to jsme zkoušeli všecko možné. Stříkali jsme spreje a leštili, myli octovou vodou, ale nikdy jsme nedosáhli takového výsledku. Dále nám rovnou umyli i rámy. Já bych se s okny rozčilovala celý den a zaměstnanci z této firmy to zvládli za necelé dvě hodiny.

A že oken v domě mých rodičů je požehnaně. Úklidovou firmu A SERVIS LIPKA a její službu mytí oken Brno všem vřele doporučujeme, protože jsme s nimi byli spokojení ve všech ohledech a jejich zaměstnanci byli velice milí a ochotní. Výhodou je, že nabízí i další úklidový servis, což je pro nás velkou výhodou, protože nám to usnadní spoustu práce a ani nás to moc nestojí. My tak máme víc času, nejsme uhnaní a k rodičům chodíme už jen na návštěvy a ne pracovat.


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *