OSTATNÍ

Vsaďte na tradici – JIHOKOV

Jihokov je výrobní družstvo, které na náš trh vyrábí a dodává výrobky, které jsou dnes už běžnou součástí našich domácností, zahrad a dílen. Ani si neuvědomujeme jakou tradici jejich výroba na jihu Čech má. Na trh dodávají například strojky a mlýnky na mák, ořechy, strouhanku, zahradní a rybářský nábytek, udírny, ořezávače, regály a podobně.

 

Tato tradice si zaslouží malý výlet do historie. Družstvo Jihokov bylo založeno v roce 1952 jako družstvo řemeslníků. Sdružovalo řemesla typu zlatníci, rytci, hodináři, zámečníci, nástrojáři, kováři a podobně. Jak už doba vzniku napovídá, družstva tehdy byla „hit“. Abychom však nebyly jen nespravedliví, toto uspořádání sebou neslo také některé výhody. Umožňovalo drobným řemeslníkům – do té doby živnostníkům – dál provozovat svou činnost. Postupem času se v Jihokovu rozšiřovala zejména kovovýroba. Důvod je prostý, byl o ni velký zájem. Nově se zaváděla výroba campingového nábytku, strojků a mlýnků, ale také autoopravárenství.

Po roce 1989 se někteří pracovníci zpět osamostatnili a začali podnikat sami. Díky tomu se počet členů družstva radikálně snížil. V současné době má Jihokov tři výrobní provozy, 15 členů družstva a cca 60 zaměstnanců. Sídlí v centru Českých Budějovic ve vlastním objektu. To není vůbec špatná bilance. O výrobky z Jihokovu je stále zájem a o jejich zakázkovou výrobu rovněž. Je zkrátka tradiční. Můžete zde najít zámečnický výrobní provoz, který nabízí jak návrh, tak vývoj, výrobu a opravy nástrojů a přípravků. Také tady svářejí, letují, lisují a stříhají a ohýbají plech. V klempířské a ryteckém provozu vám mimo jiné i nabrousí nože, nůžky. Třetí provoz zahrnuje průmyslové šití potahů, povlaků, ale třeba i plachet, divadelních opon a podobně.

A stále ještě v nabídce produktů Jihokovu nejsme u konce. Kromě už zmíněných strojků a mlýnků pro domácí použití  zde najdeme nabídku zahradního a rybářského nábytku. Tato výroba je vlastně původní výroba campingového nábytku. Modernizace prošla i tudy a tak se zde dnes vyrábí stylový a jednoduchý nábytek pro rybáře a zahrádkáře. Má hliníkovou konstrukci, je tudíž lehký, skladný a proto stále žádaný. Tuto výrobu tak trochu doplňuje další sortiment, kterým jsou udírny. Jsou jednoduché, přenosné a nenáročné na místo a obsluhu. Rádi je využívají právě rybáři, ale také myslivci a zahrádkáři nebo milovníci campingu. Po sezoně je třeba veškeré rybářské a zahradnické „nádobíčko“ uklidit. Poslouží k tomu kovové regály, které v Jihokovu také vyrábějí. Hodí se jak k vybavení dílny domácího kutila, tak pro širší využití ve skladovacích prostorách, obchodech, archivech, kancelářích nebo gastronomických  provozech.

Specialitou Jihokovu je výroba a prodej nerezové komínové hlavice EKON. Máte-li „utopený“ komín (to znamená, že komín je umístěn blízko u obvodové zdi nebo daleko od hřebenu střechy, či v blízkosti vyšších domů a  stromů), neustále řešíte s tím spojené problémy – komín netáhne, kouř se „válí“ okolo domu, apod., je toto řešení právě pro vás. Komínová hlavice váš komín jednoduše „nastaví“. Použití hlavice je  vhodné při rekonstrukcích starších domů, ale při výstavbě nových domů. Například u nízkých objektů, kde komín musí mít vzhledem k použitému spotřebiči určitou účinnou výšku, výrazně převyšující objekt. Hlavice je vhodná k odvodu spalin ze všech typů spotřebičů. Nově zde nabízejí i komínové hlavice EKON pro komínový systém Schiedel a to bez nutnosti úprav. Jednoduché řešení, ale obrovský přínos. Nejen že váš komín potáhne jako ďas, ale zkvalitní se průběh hoření, tím spoříte palivo, omezujete emise, prodlužujete životnost svého komínu a to není málo, co myslíte?

Vsaďte tedy na tradici a kontaktujte JIHOKOV. Jsou zde připraveni vám zodpovědět další dotazy, čeká zde na vás internetový obchod http://www.jihokov.cz/index.php?site=internetovy-obchod a jednotlivé provozovny nabízejí své výrobní kapacity. K tomu všemu přidávají vstřícnost a úsměv, který je Jihočechům vlastní.

 

Jihokov, výrobní družstvo
Senovážné náměstí 9
370 57  České Budějovice
Podniková prodejna
Tel.: 386 358 701
Obchodní oddělení Jihokov
Tel.: 386 358 268-9

 

 


www.jihokov.cz


Související příspěvky

Nový dům se slevou až 42 %! Je to možné!

redakce

Doporučujeme: Řada kancelářského nábytku COLOURS

redakce

Jakými způsoby lze položit podlahu

redakce