Search

Udeřte hřebíky na hlavičku – obrazně i prakticky

Ani tomu největšímu lenivci a intelektuálovi nepoužitelnému v praktickém světě nezůstane do konce života skryto něco tak běžného, jako jsou hřebíčky. Může mít ruce jakkoli dozadu, může se vyhýbat domácímu kutilství jako čert kříži, přesto se občas chtě nechtě s nějakým tím hřebíkem či hřebíčkem setká.

I malé dítě si rádo vylepšuje dětský pokojíček nějakým tím plakátem nebo fotkou, diplomem anebo oceněním, které si samo přibíjí hřebíky na zeď. Jenom sama holka nebo kluk ví, kde se budou nejlépe vyjímat, takže tuto činnost zvládají bez pomoci rodičů. Ne vždycky to sice vyjde úplně podle představ, ale nakonec to pokaždé stěnu dětského pokoje oživí. Jen pozor na prsty! Když si maličký hřebíček přidržíte a pak kladívkem klepnete, většinou to při prvních pokusech odnesou právě prsty.

Hřebíčky patří mezi spojovací materiál. Mezi všemi možnými šrouby a šroubky, matičkami, vruty, hmoždinkami a skobičkami hrají právě hřebíky prim. V každé domácnosti určitě najdete zavařovačku se spoustou hřebíčku všemožných velikostí. A rozhodně to není žádná zbytečnost. Jen si zkuste představit, jak k sobě připevňujete třeba dvě dřevěné destičky bez hřebíčků. O přitloukání obrázků na zeď už byla řeč. Hřebíčkem ovšem můžete připevnit na zeď třeba lištu, v níž jsou schované spousty drátů, které by se nám jinak vlnily po bytě – a že jich je v čase počítačů, elektrických nástrojů a spousty dalšího elektrozařízení nepočítaně. Taky si můžete hřebíčky zatlouct víko od bedýnky se supertajnými poklady… Zkrátka – hřebíčků není jednoduše nikdy dost!

Široký sortiment spojovacího materiálu lze zakoupit na eshopu „Exteobchod.cz“, nebo přímo na adrese prodejny: Brno – Horní Heršpice, Železná 16a.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *