INSPIRACE OSTATNÍ

Trápil vás v letošní zimě plynový kotel? Nechte hned na jaře provést jeho revizi!

Podcenili jste před letošní zimou revizi plynového kotle a ten se vám za to pomstil tak, že nefungoval správně, způsoboval výkyvy teplot a nebylo na něj spolehnutí? Jestli ano, tak jste byli možná rádi, že letošní zima byla tak mírná a že pomalu ale jistě končí, i když na to, až ustoupí chladné večery, si budeme ještě muset nějakou chvíli počkat. Jestli vás kotel v zimě trápil, neměli byste na nic čekat a ještě na jaře nechat provést jeho revizi.

 

Proč už na jaře?

Jaro je pro revize a servis plynových kotlů ideálním obdobím, ačkoliv v mnoha publikacích je doporučováno léto. Jenže v létě je spousta jiných starostí okolo rodinného domu a zahrady a najednou se stane, že je léto pryč, přichází chladné počasí a kotel revizí stále neprošel. Pokud vše necháte na poslední chvíli, může se také stát, že se u revizních techniků dostanete na dlouhou čekací listinu. Rozhodně pravidelný servis tedy nepodceňujte, jinak se vám může stát nepříjemnost v podobě přiotrávení plynem, která se stala na podzim rodině na Brněnsku.

realizacebydleni.cz_plynrevize_cz_02

Nyní bude i možnost výběru několika techniků

Čím dříve začnete řešit oblast revize plynových kotlů, tím širší budete mít výběr. Techniků je hned několik desítek a mohou mezi jejich kvalitami být velké rozdíly. Revizní technik plyn určitě nebude mít na starosti jen vás, čím dříve si jej objednáte, tím větší je pravděpodobnost, že se vše stihne včas. Pokud se na kotli objeví závada, bude stále ještě dost času na její odstranění. Navíc kvalitní techniky můžeme přirovnat ke špičkovým restauracím. Stejně tak, jako v kvalitní restauraci musíte plánovat rezervaci dlouho dopředu, tak i kvalitní technici mají práci naplánovanou třeba na několik týdnů či měsíců dopředu.

realizacebydleni.cz_plynrevize_cz_nahledovy

Nechte prověřit celou plynovou soustavu i další spotřebiče

Pokud se vám tedy podaří najít kvalitního technika a domluvit se s ním na revizi, nemusí zůstat jen u kotlů. Technik může provést třeba revize plynu v celém interiéru, včetně ostatních spotřebičů, které jsou na plyn. Například plynového sporáku a rozvodů plynu.

Související příspěvky

Letní trend: hra s doplňky

redakce

Jídelní židle by měly být pohodlné a kvalitní

redakce

Úspory energie v domácnosti

redakce

1 komentář

Marie 23. 9. 2015 at 19:04

Pravidelné revize jsou určitě velice důležité, ale nedočetla jsem se zde nic o bezpečnosti provozu, např. o míře důležitosti instalace detektorů oxidu uhelnatého?

Předem všem děkuji za jejich zkušenosti

Diskuze je uzavřena.