OSTATNÍ TIPY

Potřebujete vyměnit žumpu? Vsaďte na moderní kvalitu!

Staré betonové žumpy jsou ještě stále součástí mnoha starších rodinných domů, chalup i jiných rekreačních objektů. U většiny těchto jímek ale začíná materiál (beton), pomalu dosluhovat a tak je na čase přemýšlet o jejich výměně. Ideální by samozřejmě bylo vyměnit žumpu za septik nebo čističku odpadních vod. V místech, kde to ale není možné a není zavedená kanalizace, byste měli přemýšlet o pořízení moderní plastové jímky.

 

Porovnání klasických betonových a plastových žump

I v dnešní době máte na výběr, zda jako výměnu zvolíte betonové žumpy nebo plastové žumpy. Obě varianty mají své klady i zápory. Betonové žumpy jsou samozřejmě pevné a odolné. Mohou být pojízdné bez speciálních úprav. Pro jejich zasazení je ovšem zapotřebí těžká technika, která se samozřejmě nedostane všude. Beton je také nasákavý materiál, takže betonové jímky začnou po čase stále více zapáchat. Plastové žumpy sice nejsou okamžitě po usazení pojízdné, ale správnou zemní úpravou se dá jejich pojízdnost zajistit. K jejich usazení není zapotřebí těžká technika a mohou být tedy využity i v těžko přístupných místech. Materiál je nenasákavý, takže do sebe neabsorbuje vlhkost ani pachy z odpadních a splaškových vod.

Moderní žumpy z plastových materiálů vydrží dlouhá léta

Ačkoli jsou plastové žumpy také jednoduché jednokomorové nádrže, právě moderní zpracování a materiály jim dávají velké přednosti. Mezi ty největší patří lehkost, odolnost proti stárnutí a pevnost. Nesmíme ale zapomínat na to, že není plast jako plast. Každý výrobce pro výrobu žump využívá odlišné materiály a vyrobené žumpy tak dosahují odlišných kvalit.

 

Žumpy WEEW mají materiál s nadstandardními kvalitami

Příkladem vysoce kvalitní plastové žumpy by mohla bezpochyby být žumpa WEEW. Pro výrobu totiž firma využívá speciálně vyvinuté materiály. Tyto materiály jsou velmi podobné plastu, jen dokáží dosahovat vyšších hodnot ve všech ohledech. Jedná se o sklolaminátový materiál, který si zachovává veškeré přednosti plastových žump, ale eliminuje jejich nedostatky. Při montáži je není potřeba betonovat, stačí pouze zasadit.

 

TITANIUM WEEW nabízí i unikátní tvar

Žumpa TITANIUM WEEW nabízí kromě inovací v materiálu také zcela unikátní tvar. Jejich tvar je válcový a po celém svém obvodu jsou žumpy TITANIUM WEEW ještě vroubkované. Tím se ještě zvyšuje jejich odolnost proti poškození. Jedná se o jednokomorové nádrže s přívodem odpadních vod o průměru 110mm nebo 160mm. Jsou také vybaveny bezpečnostním přístupovým víkem a průlezem o průměru 600mm. Žumpy TITANIUM WEEW můžete vybírat v různých objemech od 3000l až do 16 000. Na žumpy se vztahuje záruka 15 let. Všechny nabízené žumpy disponují skvěle vyváženým poměrem ceny a kvality.

 

Kompletní informace najdete na www.weew.cz.

 

Související příspěvky

Proč zvolit srubový dům

redakce

Když se snoubí antik s modernou. Vsaďte na eklektický styl interiéru

redakce

Jak vybrat vhodnou vinylovou podlahu?

redakce