Search

Obnošené oblečení už není znakem chudoby. Naopak, jedná se o čím dál oblíbenější trend

Second handů ve městech čím dál víc přibývá. Lidé se neostýchají v nich nakupovat a obnošené oblečení se dá už hledat i na internetu, hezky z pohodlí domova. Navíc je vždy máte vyfocené na majiteli, takže i víte, jak daný kus přibližně vypadá, protože to, co je na ramínku nebo na figuríně mnohdy vypadá úplně jinak, než když si to obleče normální člověk.

Věcem, které by dříve skončily v popelnicích, dávají dnes lidé větší význam a nový smysl. Spousta lidí se na to dívá i z toho hlediska, že se snaží ušetřit přírodu. Místo toho, aby si koupili něco nového, koupí si něco, co by jinak skončilo v popelnici. Skupina stálých zákazníků těchto obchodů se za posledních deset let proměnila. Lidé už tolik nemyslí na utracené peníze, hledají však i hlubší smysl za tím, co kupují. Hlavně se jedná i o nový trend. Dříve jste si o člověku, který do takového sekáče šel, řekli, že nemá moc peněz. Second hand byl synonymem pro něco zničeného, obnošeného nebo nekvalitního. Některé výběrové obchody s použitým zbožím naopak nabízí i oblečení světových značek, které je v dobrém stavu a ani byste nepoznali, že ho někdo nosil, jen mu chybí originální cedulka s cenovkou.

Spousta takových věcí se mění. Co dříve bylo zvykem, se za poslední roky hodně změnilo. Pamatuji si, jak jednu naši sousedku někteří sousedi pomlouvali, protože měla doma uklízečku. Říkali o ní, že si neumí sama uklidnit a že je snob. A dneska? Na úklidové firmy se dnes obrací kde kdo. A určitě je to dobře, protože na některé úklidové práce ani nemáme potřebné vybavení. Například já bych se do čištění koberce nepouštěla. Mnohem milejší je mi zavolat do A SERVIS LIPKA, strojové čištění sedaček, koberců Praha 10, protože její pracovníci odvádějí vynikající práci.

Výškové práce Praha 10, mytí střešních oken, lodžií, skleníků, zimních zahrad, skleněných výtahů, balkonů

Minulý květen se ze mě stal s konečnou platností extremní nesnášenlivec posledního zvonění. Vždycky mi to přišlo jako hezká tradice, když studenti vyšli v maskách do ulic, a když předvedli nějaký tanec nebo vystoupení, tak jim člověk rád přispěl. Ale děcka jsou čím dál drzejší. Vtrhli k nám do restaurace a prosili nás, ať jim přispějeme. Řekli jsme, že nemůžeme dávat peníze z kasy, že bychom jinak rádi přispěli. A co se nestalo. Vzali si ty staré rtěnky, kterými by si žádná holka pusu nenatřela a počmárali nám skelněné vchodové dveře a výlohu k tomu.

36578476 - heart painted on glass. glass with drawn heart. pink heart on the glass

Mysleli jsme, že je asi zaškrtíme, ale to už samozřejmě zmizely. Navíc děcek v maskách ten den kolem naší restaurace prošlo několik a člověk se v tom hned ztratí. Snažili jsme se to vyčistit, ale měli jsme pocit, že jsme to jen rozmatlali. Kdo ví, co to vůbec bylo za rtěnky. Tak jsme si na to najali úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, mytí oken Praha 10, čištění fasád, výškové práce. Její pracovníci okna umyli perfektně, po rtěnce nebylo ani památky. Na skla nám potom aplikovali impregnaci. Díky ní se špína na okně nijak neusazuje a čištění skel je tak naprosto bezproblémové.

Za mě firmu A SERVIS a její službu mytí oken Praha určitě doporučuji. Pracovníci odvedli fakt skvělou práci a ani to nebylo moc drahé. Její reference si navíc můžete ověřit na internetu, protože jsem později zjistila, že jsou o ní zmínky na všech možných fórech a diskuzích a vždycky pouze pozitivní hodnocení. Sama jsem taky nepřišla na nic, co bych jim mohla vytknout, tak přidávám i svoji vlastní, jak jinak než kladnou recenzi.

 

 

 


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *