OSTATNÍ

Náplně do tiskárny

Pro kvalitu tisku není důležitá jen technologie a kvalita samotné tiskárny, ale také – a to především – kvalita papíru a samozřejmě kvalita náplně do tiskárny. Ty by měly být vždy stejné značky jako je tiskárna – jaké správné náplně používat vždy také uvádí výrobce. Jen tak můžete dosáhnout perfektní kvality tisku.

 

Jak se správně orientovat v náplních do tiskárny

Náplně do tiskárny dělíme do skupin podle druhu tiskáren. Do inkoustových tiskáren se musí dávat inkoustové náplně, kterým se říká cartridge. Jsou černobílé i barevné a dosahují opravdu vysoké kvality tisku, velmi rychle se ale bohužel opotřebí a logicky jsou také malinko dražší – za kvalitu se totiž platí. Pokud chcete tisknout fotografie – jiné, než inkoustové náplně nepoužívejte. Do laserových a LED tiskáren se používají kazety s obsahem tonerového prášku. Ten vydrží sice tisknout na větší počet stránek, barva ale není ani zdaleka tak kvalitní, jako u inkoustových náplní.

 

Inkoustová tiskárna

Multifunkční inkoustové tiskárny jsou vhodné jak pro tisk všech možných dokumentů, tak pro i tisk fotografií a obrázků. Navíc nám také umožňují skenování nebo kopírování. Mohou se chlubit velmi dobrou kvalitou tisku. V této kategorii najdeme modely s barevným, nebo pouze černobílým tiskem. Inkoust do tiskárny vybírejte podle značky své tiskárny, jiné ani levnější varianty nehledejte. Nemusí být tak kvalitní a nezaručí vám kvalitu tištěného dokumentu nebo fotografie.

 

Inkoust známe všichni

Kdo by neznal inkoustové pero. Inkoust se používal už ve starém Egyptě, a tak pomocí něho lidé psali celá staletí. Dnes už sice inkoustová pera moc vidět nejsou, v zásadě ho ale používáme pořád – jen v jiné podobě. Inkoust je tekutá látka určená ke psaní obsahující barevný pigment a na papír se nanáší pomocí brkaštětce, či pera. V moderní podobě je inkoust trochu upravený – práci ale odvádí pořád dobrou.

Bez inkoustu by nám nikdy nevznikly tak krásné fotografie – jaké dnes známe.

Související příspěvky

Vibrační bruska od světově uznávaného výrobce Black&Decker

redakce

Generální úklid a mytí oken v Praze

redakce

Jak zjistit jestli neplatíte za plyn hodně? Může pomoci kalkulačka plynu!

redakce