Image default
OSTATNÍ

Náplně do tiskárny

Pro kvalitu tisku není důležitá jen technologie a kvalita samotné tiskárny, ale také – a to především – kvalita papíru a samozřejmě kvalita náplně do tiskárny. Ty by měly být vždy stejné značky jako je tiskárna – jaké správné náplně používat vždy také uvádí výrobce. Jen tak můžete dosáhnout perfektní kvality tisku.

 

Jak se správně orientovat v náplních do tiskárny

Náplně do tiskárny dělíme do skupin podle druhu tiskáren. Do inkoustových tiskáren se musí dávat inkoustové náplně, kterým se říká cartridge. Jsou černobílé i barevné a dosahují opravdu vysoké kvality tisku, velmi rychle se ale bohužel opotřebí a logicky jsou také malinko dražší – za kvalitu se totiž platí. Pokud chcete tisknout fotografie – jiné, než inkoustové náplně nepoužívejte. Do laserových a LED tiskáren se používají kazety s obsahem tonerového prášku. Ten vydrží sice tisknout na větší počet stránek, barva ale není ani zdaleka tak kvalitní, jako u inkoustových náplní.

 

Inkoustová tiskárna

Multifunkční inkoustové tiskárny jsou vhodné jak pro tisk všech možných dokumentů, tak pro i tisk fotografií a obrázků. Navíc nám také umožňují skenování nebo kopírování. Mohou se chlubit velmi dobrou kvalitou tisku. V této kategorii najdeme modely s barevným, nebo pouze černobílým tiskem. Inkoust do tiskárny vybírejte podle značky své tiskárny, jiné ani levnější varianty nehledejte. Nemusí být tak kvalitní a nezaručí vám kvalitu tištěného dokumentu nebo fotografie.

 

Inkoust známe všichni

Kdo by neznal inkoustové pero. Inkoust se používal už ve starém Egyptě, a tak pomocí něho lidé psali celá staletí. Dnes už sice inkoustová pera moc vidět nejsou, v zásadě ho ale používáme pořád – jen v jiné podobě. Inkoust je tekutá látka určená ke psaní obsahující barevný pigment a na papír se nanáší pomocí brkaštětce, či pera. V moderní podobě je inkoust trochu upravený – práci ale odvádí pořád dobrou.

Bez inkoustu by nám nikdy nevznikly tak krásné fotografie – jaké dnes známe.

Související příspěvky

Nábytek od SEDNISI.CZ Vám dovolí zapomenout na únavu

redakce

Rozsviťte vaši kuchyni!

redakce

Chcete stavět na krajích vesnice nebo měst? Potřebujete kvalitní čističku!

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.