OSTATNÍ

Monako je stále populárnější

Ačkoli je Monako druhým nejmenším samostatným státem na světě (nejmenší je Vatikán), jeho popularita v oblasti turistiky se může měřit i s mnohem většími světovými zeměmi. Nachází se na hranici mezi Francií a Itálií a zájemcům o krátkodobé i dlouhodobé výlety do zahraničí má rozhodně co nabídnout. Nemůžeme se tedy divit, že si Monako jako destinaci pro dovolenou vybírají i ty největší světové celebrity. A co je na Monaku tak láká?

 

Symbolů Monaka je mnoho

Pokud bychom měli Monako charakterizovat jen do některých stručných bodů, rozhodně by neměly chybět tyto – honosné jachty, luxusní hotely, rychlá auta, přepychové pláže, luxusní butiky, diamanty, celebrity a přepych všude, kam se jen podíváte. Nejvýznamnější oblastí Monaka je pak Monte Carlo, které je středobodem této země. Právě Monte Carlo je pro turisty nejzajímavější a nejvyhledávanější destinací. A to nejen v době, kdy se zde jezdí závody vozů F1 nebo velmi populární Yach show. V tomto období je zde koncentrace celebrit největší, ale Monte Carlo může nabídnout i mnoho dalších aktivit, pro které se vyplatí toto město navštívit.

 

Moře, klid, komfort i zábava

Milovníci aktivní zábavy a hazardu zde každoročně navštěvují proslavené casino Monte Carlo, které je dominantou náměstí. Každý z nich doufá, že se právě jemu podaří rozbít jackpot a proto usedají k hracím automatům, karetním hrám, kostkám a nechybí ani ruleta. Pro milovníky krásně azurového moře je zde připravena pláž Larvotto. Jedná se o jedinou veřejnou pláž tohoto knížectví, která je většinu času spíše přeplněná turisty. Nedostatek soukromí vám ale vynahradí nádherné azurové moře. Milovníci turistiky a památek by rozhodně v Monaku měli navštívit Knížecí palác, postavený na skále Le Rocher. V Monaku najdete také velké Oceánografické muzeum nebo antropologické muzeu.

 

Související příspěvky

Jak vyrábí profesionálové domovní čistírny odpadních vod?

redakce

Jak poznat kvalitního dodavatele dřevostavby?

redakce

Dejte si pozor na radon! Je to velmi nebezpečný spolubydlící!

redakce