OSTATNÍ

Monako je stále populárnější

Ačkoli je Monako druhým nejmenším samostatným státem na světě (nejmenší je Vatikán), jeho popularita v oblasti turistiky se může měřit i s mnohem většími světovými zeměmi. Nachází se na hranici mezi Francií a Itálií a zájemcům o krátkodobé i dlouhodobé výlety do zahraničí má rozhodně co nabídnout. Nemůžeme se tedy divit, že si Monako jako destinaci pro dovolenou vybírají i ty největší světové celebrity. A co je na Monaku tak láká?

 

Symbolů Monaka je mnoho

Pokud bychom měli Monako charakterizovat jen do některých stručných bodů, rozhodně by neměly chybět tyto – honosné jachty, luxusní hotely, rychlá auta, přepychové pláže, luxusní butiky, diamanty, celebrity a přepych všude, kam se jen podíváte. Nejvýznamnější oblastí Monaka je pak Monte Carlo, které je středobodem této země. Právě Monte Carlo je pro turisty nejzajímavější a nejvyhledávanější destinací. A to nejen v době, kdy se zde jezdí závody vozů F1 nebo velmi populární Yach show. V tomto období je zde koncentrace celebrit největší, ale Monte Carlo může nabídnout i mnoho dalších aktivit, pro které se vyplatí toto město navštívit.

 

Moře, klid, komfort i zábava

Milovníci aktivní zábavy a hazardu zde každoročně navštěvují proslavené casino Monte Carlo, které je dominantou náměstí. Každý z nich doufá, že se právě jemu podaří rozbít jackpot a proto usedají k hracím automatům, karetním hrám, kostkám a nechybí ani ruleta. Pro milovníky krásně azurového moře je zde připravena pláž Larvotto. Jedná se o jedinou veřejnou pláž tohoto knížectví, která je většinu času spíše přeplněná turisty. Nedostatek soukromí vám ale vynahradí nádherné azurové moře. Milovníci turistiky a památek by rozhodně v Monaku měli navštívit Knížecí palác, postavený na skále Le Rocher. V Monaku najdete také velké Oceánografické muzeum nebo antropologické muzeu.

 

Související příspěvky

Někdy musíte hledat, než najdete odborníky na čištění koberců v Brně

redakce

Hit – nalepovací hodiny! Ozdobí i vaši domácnost?

redakce

Vysokozdvižný vozík a regály do skladu vám zvýší produktivitu

redakce