OSTATNÍ

Lukrativní nabídky nemovitostí bývají často neveřejné

Současná situace na trhu s realitami je dlouhodobě poznamenaná převisem poptávky nad nabídkou. Proto platí, že jakmile se objeví výhodná nabídka na koupi atraktivní nemovitosti za rozumnou cenu, bývá obratem pryč. Chcete-li koupit byt či dům za dobrou cenu, ať už na vlastní bydlení nebo na investici, klíčové je dostat se k zajímavým nabídkám dříve než ostatní. Kde je ale hledat?

Jak se dostat k zajímavým nabídkám?

Jedním způsobem je trávit hodiny a dny sledováním inzertních portálů a doufat, že se k zajímavé nabídce namanete ve správnou chvíli. Kromě toho, aby vám náhoda přála, je třeba mít slušné technické a právní znalosti a také zkušenosti s obchodním jednáním. Jinak se může stát, že své peníze investujete nevýhodně. Najmout si profesionála, který je na trhu zběhlý a má letité zkušeností, tedy může být k nezaplacení. Podobné služby jsou dnes už u solidních realitních společností standardem.

„S klientem vždy absolvujeme úvodní konzultaci, kde si dohodneme parametry hledané nemovitosti. Následně začneme vyhledávat vhodné nabídky a zasílat je klientovi k posouzení. Právě rychlost může být pro výhodnou koupit nemovitosti určující. My se k novým nabídkám na trhu dostáváme prakticky ihned po zveřejnění. Sledujeme také dražby, privatizace a výběrová řízení, kde jsou ceny až o 30 % levnější oproti tržní hodnotě nemovitosti. Nemovitosti za klienta nebo s klientem prohlédneme a prověříme, případně zpracujeme potřebnou dokumentaci. Jsme schopni provést zájemce celým procesem nákupu bytu či domu, od vyhledání nabídky po předání koupené nemovitosti. Zajistíme také úschovu peněz a komunikaci s katastrem nemovitostí,“ vysvětluje David Novotný z realitní společnosti Bohemian Estates.

„Koupě nemovitostí je důležitý životní krok, který ale nemusí být zdlouhavý, náročný a složitý, když máte po ruce někoho, kdo má s touto problematikou zkušenosti. Naše služba vznikla jako přirozená protiváha k tomu, jak fungují tradiční realitní kanceláře. Nejsme vázáni jako jiné realitní kanceláře na konkrétní portfolio nemovitostí. Jsme nezávazně na straně kupujícího a tím klientům zajišťujeme jistotu bezproblémového procesu a kvalitní službu,“ doplňuje Novotný.

Celou koupi byste měli zvládnout bez emocí a přistupovat k ní maximálně racionálně. Každou vyhlédnutou realitu je třeba nejen důkladně prověřit, ale také osobně navštívit. Nechejte si přitom vždy prostor pro otázky, čas na rozmyšlenou i prostor pro vyjednávání o slevě. Komplexní služba, která se postará o výhodný nákup nemovitosti od a do zet, šetří čas, energii i nemalé peníze. Získáte tak navíc jistotu, že za své peníze dostanete nemovitost odpovídající hodnoty.

Související příspěvky

Obnošené oblečení už není znakem chudoby. Naopak, jedná se o čím dál oblíbenější trend

redakce

ADSL internetové připojení šité na míru

redakce

Když se sprchový kout čistí takřka sám

redakce