OSTATNÍ

Jak vybrat čistírnu odpadních vod?

< !DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> Untitled document

Plánujete nákup čistírny? Poradíme vám, jak se neztratit v džungli modelů a nabídek. Přinášíme několik jednoduchých tipů a rad na co si dát při výběru čistírny odpadních vod pozor…

Záleží na mnoha faktorech

Při nákupu ČOV neexistuje jedno optimální řešení. Při výběru ČOV musíte především vycházet z charakteristiky místa a objektu, kde čistírnu chcete mít. Proto výběr rozhodně neuspěchejte a při výběru ČOV nespoléhejte jen na radu souseda nebo kamaráda, ale rozhodně se obraťte na profesionály. Vyplatí se také, poradit se s někým, kdo má již s provozem čistírny alespoň roční zkušenosti.

  

Myslete na jednoduchost obsluhy

Při výběru ČOV se zaměřte v první řadě na její výkon a složitost obsluhy. V dnešní době jsou na trhu například ČOV, které umožňují v podstatě automatický provoz a monitoringem bez nároku na další výdaje či údržbu a s možností využít vyčištěnou odpadní vodu k zálivce zahrady.

Jaké parametry?

Za ČOV se vyplatí si něco málo připlatit. Levnější modely ČOV jsou totiž méně výkonné a nezaručují takový uživatelský komfort. Mají také sklon k poruchovosti. Při výběru ČOV věnujete pozornost těmto parametrům. Kvalitní a výkonná čistírna by měla mít automatické stahování kalů, aktivní signalizaci poruchových stavů, samostatný kalojem (na 3-6 měsíců provozu) a také funkci automatického udržení koncentrace kalů v aktivaci. Výborný je také systém kontroly, který nesleduje jenom poruchové stavy, ale signalizuje i úroveň hodnot parametrů a dokáže případně řešit i různé nestandardní vlivy. ČOV s těmito funkcemi bude sice dražší, ale pro reálné využití, údržbu ČOV a kvalitu vyčištěné vody výrazně lepší!

Nechcete si s výběrem poradit. Více najdete například na www.topolwater.com

Související příspěvky

Kouzlo Provensálska v interiéru našeho nového domu

redakce

Nevíte, čím potěšit své blízké pod vánočním stromečkem? Nechte se inspirovat tipy společnosti Matějovský!

redakce

Od koho si nechat umýt okna?

redakce