OSTATNÍ TIPY

Jak poznat kvalitního dodavatele dřevostavby?

Je to snadné. Musí být členem ADMD a tedy i splňovat certifikaci Dokument národní kvality (DNK). Hledejte u firem logo ADMD a nebo razítko certifikace DNK.

ADMD Logo 20 let RGBADMD razítko

Tento dokument se velmi přísně věnuje kvalitě dřevostaveb a jeho nároky na provádění stavby převyšují zákonem dané požadavky. Aby tento proces prokazování kvality členů ADMD byl plně transparentní, provádí kontrolu dodržování požadavků DNK nezávislý certifikační orgán – Výzkumný a vývojový ústav dřevařský, Praha, s.p. Každý člen ADMD je při registraci a následně vždy dvakrát ročně podroben auditu ve výrobě a při montáži na stavbě. Sleduje se využívání vhodných vstupních materiálů, ověřování jednotlivých vlastností jako např. požární odolnost nebo tepelně technické parametry. Na staveništi je kladen důraz na dodržování technologických postupů montáže. Ověřují se i reálné vlastnosti dřevostaveb např. formou měření průvzdušnosti (Blower Door Test).
Certifikát kvality od ADMD dává zájemcům o výstavbu dřevostavby záruku dobře investovaných prostředků do svého bydlení.

  • SHNULI JSME PRO VÁS 20 LET ZKUŠENOSTÍ V JEDNOM E-MAILU!
  • ZAŠLEME VÁM 8 TIPŮ, JAK POSTUPOVAT PŘI VÝBĚRU DODAVATELE DŘEVOSTAVBY.

CHCI POSLAT 8 TIPŮ, JAK VYBRAT DODAVATELE DŘEVOSTAVBY.

Dřevostavby bývají mnohdy označovány i jako montované domy, dřevěné domky či modulové dřevostavby. Všechny tyto názvy používáme pro dřevostavby malé, velké, patrové i přízemní, tedy bungalovy. Vybrat můžete pasivní i nízkoenergetickou dřevostavbu ať už jako dům na klíč, nebo stavbu k dokončení. Důležitá je kvalita provedení a dodržení všech předepsaných postupů.

Související příspěvky

Pronajímáte vaši nemovitost? Dejte si pozor na nejčastější rizika

redakce

Na co se zaměřit při výběru dřevěných masivních postelí

redakce

Strojové čištění koberců a podlah v Praze, na které je spoleh

redakce