OSTATNÍ

Drtiče kabelů se nově nabízí i jako menší stroje

Recyklace kabelů patří mezi složitější recyklační metody. Pomocníkem bývají vhodné loupačky kabelů a drtiče kabelů. Dodává je firma rpj service s.r.o.

Ekologická likvidace kabelů představuje složitý proces odstranění PVC či gumové části kabelů od vnitřní hliníkové nebo měděné části. Pro tento účel je nutné vhodné vybavení. Technologie recyklace kabelů spočívá v oddělení hliníkové/měděné a plastové části. K tomuto účelu lze použít loupačky kabelů – svlíkačky/páračky kabelů anebo drtiče, kde v se v první fázi kabely nadrtí a ve druhé fázi se suchou cestou vyseparuje plast od mědi nebo hliníku.

Drtiče kabelů pro všechny provozy

Recyklace kabelů je zajímavá součást odpadového hospodářství. Představuje ekologickou likvidaci kabelů, a současně je vítaným zdrojem příjmů pro firmy provádějící recyklaci, zejména pokud jde o měděnou kabeláž. Drtiče kabelů jsou však poměrně velké stroje a nehodí se do každého provozu. I proto třeba firma Guidetti vyrábějící speciální techniku pro autovrakoviště přišla s menšími drtiči odpadu, které nejsou náročné na prostor a rovněž mají nižší pořizovací cenu. Díky tomu bývají rentabilní i pro zmíněná autovrakoviště.

Jinými stroji na drcení kabelů jsou stroje GUIDETTI SINCRO MILL

V různém provedení nabízí vstupní kapacitu od 100 kg až do 1000 kg/hod. Zmíněný údaj platí pro měděné kabely. Tyto výkony nabízí drtiče kabelů s příkony 12 – 125 kW, které jsou standardně vybaveny turbo mlýnem. Na rozdíl od jiných modelů lze u řady MILL zpracovávat směsné kabely. Toto výkonné zařízení umožňuje zpracovávat většinu druhu kabelů včetně vláskových. Jde o ekologické zařízení s nízkou spotřebou elektrické energie a současně s nízkou hlučností. Doporučuje se jako drtič kabelů s nejlepším poměrem cena/výkon. Podívejte se i na další drtiče nabízené na webu rpjr.cz.

Související příspěvky

Měřící technika musí být dokonale přesná

redakce

Befreien Sie sich von Allergenen und Schmutz mit der Teppichreinigung Wien

redakce

Nebojte se změnit vzhled svého domova

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.