OSTATNÍ TIPY

Dodejte vaší kuchyni rustikální vzhled pomocí výrobků z kamene a dřeva

Rustikálně, neboli venkovsky zařízená domácnost navozuje dojem starých, jednodušších časů a vytváří přátelskou, srdečnou atmosféru. Rustikální styl evokuje poctivě odvedenou řemeslnou práci s přírodními materiály.

Rozhodně ale nemusíte mít právě statek na vesnici se starými kamny, i v panelákovém bytě si s trochou šikovnosti můžete vytvořit útulnou, domáckou atmosféru plnou sytých, teplých tónů dřeva a kamene. Dopomoci vám k tomu mohou kuchyňské doplňky od značky Kesper.

Vše tkví v detailech

Nic neprovoní domov tak dokonale, jako vůně čerstvě upečeného chleba. Abyste ho měli kde skladovat, můžete si vybrat z různých rustikálních ošatek a košíků na chleba, které jsou vyložené decentními textiliemi, chránícími pečivo před okoráním. Jednoduchý, léty prověřený design přinese do vašeho domova kapku rustikálního stylu.

Základní materiál: dřevo

Podstatným prvkem rustikálního stylu jsou výrobky z masivního dřeva. Nemusíte ale hned běžet k truhláři, posloužit vám mohou výrobky s jednoduchými liniemi z bambusového dřeva, které se vyznačuje svou odolností a charakteristickou strukturou. Při zařizování kuchyně se vám může například hodit praktický zásobník na příbory, který můžete roztáhnout do požadované velikosti. Naprostou nutností jsou pak mlýnky na pepř a sůl, které v sobě kombinují tóny bambusového dřeva a vysoce odolný keramický mlecí mechanismus.

Mezi základní vybavení kuchyně patří také praktické dřevěné prkénko, které vzdává hold jednoduchosti a zároveň vysoké praktičnosti – díky drážkám jej můžete pohodlně zapřít o desku stolu, takže vám prkýnko nebude při krájení ujíždět pod rukama. Jakmile dovaříte, možná se se svým výtvorem budete chtít pochlubit a zanést ho své drahé polovičce do postele. K tomu budete potřebovat i správný servírovací stolek, který si může pohodlně rozložit na nohy a pustit se do jídla.

Robustní výrobky z kamene

V žádné kuchyni by neměl chybět bytelný hmoždíř s tloučkem, ve kterém si připravíte ty nejlepší směsi koření a bylin, abyste své kuchařské umění pozvedli na zcela novou úroveň. Do drcení a rozmělňování koření je potřeba se pořádně opřít, je proto důležité mít tu správnou oporu a zároveň mít jistotu, že si hmoždíř neponičíte. Volte proto robustní hmoždíře z kamene – nejčastěji se setkáte s hmoždíři z tmavé nebo světlé žuly. Dává to smysl – žula je mnohonásobně tvrdší než například mramor a výborně se tak hodí pro drcení tvrdých přísad.

K opravdu stylovému servírování vám pak dopomůže stylová břidlicová deska či prkénko, na které se každý pokrm nádherně vyjímá. Deska je nahrubo opracovaná a byly u ní ponechány přirozené tvary kamene, aby se docílilo maximální autenticity.

Pokud jste se rozhodli vybavit si svůj domov v rustikálním stylu, nyní vám již nic nestojí v cestě při realizaci vašeho snu. I drobnými doplňky je možné mistrně vytvořit domáckou, útulnou atmosféru, ve které se budou všichni členové domácnosti cítit dobře.

Související příspěvky

Zima u krbu – dřevo rychle doma

redakce

Jak odčerpat vodu ze zatopeného sklepu?

redakce

Jak vybrat odsavač par, když nevyužíváte sporák jen jako odkládací prostor

redakce