OSTATNÍ TIPY

Co přinesly trendy roku 2022 při výběru podlah?

U podlahy je důležité vybrat si materiál, který se do vašeho prostoru hodí nejen funkčně, ale také stylově. Existuje mnoho možností, od vinylu a laminátu po beton a korek, s nesčetnými variacemi v rámci každé kategorie. Netřeba dodávat, že vybrat ten správný materiál pro váš domov může být náročné. Abychom vám pomohli zúžit výběr, shrnuli jsme typy podlah a povrchových úprav, které se letos zdají být nejvíce oblíbené.

Tmavá barva podlah

Středně až tmavě hnědé dřevěné podlahy začínají být opět trendy. Zatímco světlé podlahy jsou oblíbené pro jejich schopnost zvětšit a otevřít prostor, tmavší hnědé odstíny se stávají stále oblíbenějšími. Tmavé podlahy přinášejí do domova útulnost, vizuální teplo a působí uklidňujícím dojmem. Jen si to představte, tmavé broušené parkety doplněné stěnami ve smetanových odstínech. Představují klasiku, která nikdy nevyjde z módy.

Pokud nemáte finanční prostředky na pravé dřevo, můžete zvolit laminátové podlahy, které naleznete v široké škále provedení od klasiky až po exotické dřeviny.

Dokonalé nedokonalosti

Dalším trendem, který se rozjel a mohl by pokračovat, je umožnit, aby nedokonalosti podlahy, jako jsou minerální pruhy a boule, sloužily jako součást estetiky a vytvářely přirozenější pocit. Poslední roky byly v trendu zejména dlaždice, které vypadají jako dřevo. Až dosud se průmysl podlah soustřeďoval na výrobu nezničitelných produktů potažených více ochrannými vrstvami, díky kterým vypadá hotový výrobek uměle. Rostoucí módní trend může být způsoben skutečností, že stále větší počet majitelů domů začíná upřednostňovat nedokonalé materiály pocházející z přírody před syntetickými, které jsou extrémně odolné, ale více falešně vypadající.

Bělené dřevo

Chcete-li dosáhnout čistého vzhledu vašeho obývacího pokoje, nic se nevyrovná bělenému dřevu. Ne každému se líbí lesklé hnědé skvrny na dřevěných podlahách. Pro některé je jemnější bílý vzhled bělené podlahy lepší volba. Tento druh podlahy sestává ze dřeva, které prošlo procesem bělení, nazývaným také blanšírování. To zahrnuje nanesení chemického roztoku na povrch dřeva, aby se zbavilo „barvy“. Pod pojmem barva rozumíme umělé barvivo nebo lazuru natírající dřevo. Blanšírování dává dřevu popelavý bílý vzhled, přičemž přirozená kresba dřeva je zespodu stále jasně viditelná. Neztrácí tedy kouzlo a krásu přírodního dřeva, jen je zabaleno v jiném stylu.

Vintage styl

Vintage styl byl vždy o nostalgii – přinášení tepla a vzpomínek na minulá desetiletí. V roce 2022 zažívají černobílé dlaždice silný návrat. Nejsou to tytéž staré černobílé dlaždice, které zdobí historické domy. Namísto toho jsou odvážnější, grafickější a luxusnější. Stále více majitelů domů chce jedinečný nádech vintage stylu podlah. Patří sem menší dlaždice s výraznějšími grafickými vzory. Je to úžasné spojení vintage stylu s moderním pro dokonalý vzhled a dojem. Nechcete-li mít ve své místnosti chladné dlaždice, můžete zvolit linoleum, které nabízí různá provedení.

Trendy v oblasti podlah se v průběhu let mění, neboť majitelé domů získávají nové chutě a technologie umožňují větší rozmanitost návrhů podlah pro jejich projekt přestavby. Výběr je široký a stačí si vybrat dle vašich osobních preferencí a finančních možností.

Související příspěvky

Letošní zimu si prožijte s dokonalými radiátory KORADO

redakce

Bílý nábytek projasní každý interiér, a také jej opticky zvětší

redakce

Kutilové i profesionálové se učí pokládat dlažbu a obkládat po novém

redakce