OSTATNÍ

Česká společnost Technistone si z New Yorku odváží zlato

Americká instituce BID (Business Initiative Directions)  i v letošním roce udělila významné mezinárodní ocenění International Award for Excellence and Business Prestige. Toto ocenění je udělováno za vysokou kvalitu produktů. V letošním roce se držitelem tohoto prestižního ocenění, udělovaném v New Yorku český výrobce technického kamene, společnost Technistone. Z rukou prezidenta a zakladatele soutěže Joseho E. Prieta cenu převzal ředitel kvality, RD a inovací Jiří Ludvík. 

rb

V jedné sezóně je populární nejbělejší bílá, v další přírodní odstíny. Co se líbí v Polsku, se nemusí, a taky nelíbí, například v Americe. Sledujeme trendy a požadavky zákazníků a snažíme se na ně reagovat,“ Tak situaci na světovém trhu komentuje ředitel kvality společnosti Technistone Ing. Jiří Ludvík a naznačuje, že ani nyní se firma nechystá usnout na vavřínech. Ocenění nám potvrdilo, že svoji práci děláme dobře a věřím, že ji tak budeme dělat i dál,“ dodává. Nyní se Technistone zaměřuje na vývoj své luxusní Noble kolekce. Na podzim pak novinky představí na veletrhu v italské Veroně.

Žádná jiná česká firma nedisponuje tímto oceněním

Slavnostní předávání tohoto ocenění v New Yorku se zúčastnili přední zástupci 72 zemí z mnoha oblastí byznysu, ekonomie, ale také umění či diplomacie. I přes velkou konkurenci získala prvenství právě a jen česká společnost Technistore. Kromě kvality porota ocenila také její přístup v oblasti svého řízení a snahu o neustálou inovaci i pružné přizpůsobení se celosvětovému trhu.

Český kámen v konkurenci světové obchodní elity

Těší nás, že jsme se dostali do povědomí světových organizací, které sledují úroveň technologií
a produktů. Pro naši společnost je to do budoucna velká výzva a závazek,“
komentuje mezinárodní úspěch Jiří Ludvík. „Jsme rádi, že se společnost z České republiky dokázala prosadit mezi světovými producenty. Je to pro nás obrovská pocta,“ dodává. Důkazem těchto sov jsou i jména vítězů z minulých let. Mezi těmi byl například známý obchodní řetězec Walmart, největší producent oceli na světě ArcelorMittal či rakouský výrobce kuchyňského vybavení Zepter.

Instituce Business Initiative Directions každý rok pořádá mezinárodní shromáždění, do kterých je zapojeno pět světových metropolí – Ženeva, Frankfurt, New York, Londýn a Paříž. Každá metropole pak rozděluje jiné ocenění. U vybraných společností je hodnocena úroveň kvality z několika hledisek. Patří k nim například oblast inovací, technologie, vedení, strategického plánování, zákaznické spokojenosti a podobně.

Oceněny mohou být společnosti, organizace i jednotlivci z různých oblastí byznysu a podnikání. Cena ve zlaté kategorii platí na obchodním poli za jednu z nejvýznamnějších světových událostí. S tím souvisí i značná pozornost oborových médií. Na společnost Technistone bude tedy směřována velká světová pozornost a bude se snažit co nejlépe reprezentovat nejen sama sebe, ale i celý český trh.

Špičkou na světovém trhu již 20 let

Technistone není na světovém trhu žádným nováčkem. Zatímco tuzemský trh se s využitím technického kamene teprve seznamuje, v Evropě i ve světě patří TechniStone již 20 let mezi vyhledávané a oblíbené značky. Řadí se totiž mezi špičky v oboru. Pro svůj luxusní vzhled i dlouhou životnost se český technický kámen TechniStone používá v renomovaných hotelech světa, v galeriích, bankách či na proslulých mezinárodních letištích, jako je například letiště Johna F. Kennedyho v New Yorku nebo londýnské Heathrow či světoznámé hotelové sítě Hilton a Kempinski.

Kvalita technického kamene spočívá především v jeho složení. Z 93 % jsou to přírodní suroviny, nejčastěji křemen, který se lisuje do výsledné podoby spolu s pryskyřicí, barevnými pigmenty a dalšími surovinami. Tento odolný materiál se používá například pro kuchyňské či koupelnové desky, schodiště, obklady, barové pulty, dlažby, ale také parapety nebo celé fasády domů. Desky z českého technického kamene TechniStone našly své využití také při stavbě víceúčelové sportovní haly Lusail Sports Arena v Kataru, v jihozápadní části Perského zálivu. Právě tam se počátkem letošního roku odehrálo Mistrovství světa v házené. V roce 2022 pak arénu čeká Mistrovství světa ve fotbale.

ref_02

Související příspěvky

Dlažby s historickým dekorem

redakce

Až poloviční úspory za vytápění

redakce

Někdy musíte hledat, než najdete odborníky na čištění koberců v Brně

redakce