OSTATNÍ

Automatické kotle na pelety ATMOS představují moderní vytápění

Automatické kotle na pelety dnes přestavují moderní způsob vytápění rodinných domů a jiných objektů. Kotle určené pro topení peletami s hořáky na pelety ATMOS A25 nebo A45 mají hodně společného s topením zemním plynem nebo topným olejem.
 
Dodávají se s automatickým zapalováním paliva, které zajišťuje komfort topení, minimální obsluhu a nižší spotřebu. 
 

Sestava kotle s hořákem na pelety, externím dopravníkem a zásobníkem paliva pracuje v průběhu provozu zcela automaticky a je řízena elektronickou regulací, za pomoci snímače plamene (fotocely) a dalších senzorů. V hořáku dochází k automatickému dávkování paliva a spalovacího vzduchu tak, aby všechny spalitelné látky shořely s co nejvyšší účinností a šetrně k životnímu prostředí. Rozdíl oproti zemnímu plynu je jen ten, že při spalování dřevních pelet vzniká určité množství popela, které musíme z hořáku a kotle jednou za týden až jednou za měsíc odstranit.

Jen pro informaci, cena takovéto sestavy pro výkon 20 kW se pohybuje kolem 56 000 Kč bez DPH, což není mnoho.

Ve speciálních  kotlích na pelety ATMOS spalujeme standardně kvalitní dřevní pelety o průměru 6 až 8 mm. Velikost zásobníku na pelety volíme dle doplňování paliva např. jednou za týden (zásobník o objemu 500 l) nebo jednou za sezónu (zásobník o objemu 11 m3) při tepelných ztrátách objektu cca 25 kW.

                          Automatický kotel na pelety                                 Kombinovaný kotel na dřevo

Automatické kotle na pelety ATMOS – vysoce účinné a přitom ekologicky šetrné

Speciální automatické kotle na pelety ATMOS jsou konstruovány k dosažení vysoké účinnosti 85 až 92 % a ekologicky šetrného spalování podle normy ČSN EN 303-5 třetí a vyšší třídy. U speciálních kotlů řady DxxP je možné hořák na pelety zabudovat z levé nebo z pravé strany podle situace v kotelně. Kotle jsou vybaveny velkým popelníkem, který postačí vybírat jednou za 14 dní až jednou za měsíc. Pro zvýšení komfortu zákazníka lze vybavit kotel automatickým odpopelněním s přídavným popelníkem 28, 68  anebo 135 l. Tyto kotle se vyrábějí v provedení čistě na pelety (D14P, D21P a D25P) nebo v provedení, kde je možné v případě nouze topit i kusovým dřevem (D15P, D2OP, D3OP a D45P).

Pokud chcete topit peletami a plnohodnotně kusovým dřevem, je ideální vybírat automatické kotle z řad DC15EP, DC18SP, DC25SP a DC32SP, které umožňují zplynování dřeva a spalování pelet bez nutnosti jakýchkoliv úprav kotle při přechodu z jednoho paliva na druhé. Kombinované kotle na pelety a kusové dřevo jsou konstruovány jako tříkomorové, kde vrchní dvě komory slouží pro spalování dřeva na principu zplynování a třetí, spodní komora pro spalování pelet. Kotle umožňují automatické spuštění hořáku na pelety po dohoření dřeva.

Zplynovací kotel na DŘEVO, UHLÍ, BRIKETY s úpravou pro hořák na PELETY

Kotle na pelety ATMOS jsou konstruovány pro dokonalé spalování

Pro zákazníky, kterým nevadí vyjímat hořák z vrchních dvířek kotle při topení dřevem, je nabízena varianta zplynovací kotel ATMOS se zabudovaným hořákem ve vrchních dvířkách. Hořák je možné zabudovat do jakéhokoliv kotle s odtahovým ventilátorem do výkonu 40 kW. Kvalitní automatické kotle ATMOS a další informace najdete na www.atmos.cz.

 

ATMOS, JAROSLAV CANKAŘ a SYN
Velenského 487
294 21 Bělá pod Bezdězem

atmos@atmos.cz

 

Související příspěvky

Při velkých deštích mnohdy příroda nestíhá vodu odvádět

redakce

Když se sprchový kout čistí takřka sám

redakce

Nájemné bude letos opět zdražovat. Nejvíce v Praze a krajských městech

redakce