MIX OSTATNÍ

Ploty z lícových cihel. Vznešená elegance s výjimečnými vlastnostmi

Pokud právě řešíte oplocení svého pozemku nebo váš současný plot potřebuje renovaci, máme tip, který byste měli vzít v úvahu. Plot z lícových cihel. Jeho jedinečný design, vysoká trvanlivost a nulové nároky na údržbu z něj dělají konkurenta pro všechny ostatní druhy plotů. A to konkurenta pořádně silného. Hned vám vysvětlíme proč.

 

Stálobarevnost v praktické ukázce

Lícové cihly jsou 100% přírodním materiálem, pálí se při teplotě asi 1 100 °C z cihlářské hlíny. Jednotlivé druhy hlín lze vzájemně kombinovat a vytvářet tak různé barevné odstíny. A právě v tom tkví první obrovská výhoda plotu z lícových cihel. Konečné barvy není dosaženo použitím umělého barviva na povrchu. Cihly svůj odstín získávají přirozeně už během výroby, a proto v čase neblednou ani nijak nemění svou barvu. Můžete je mít na plotě desítky let – a ony budou vypadat stejně dobře, jako první den.

 

Vydrží věky

Cihlářská hlína je po vypálení naprosto bezúdržbová – o svůj nový plot z lícových cihel se nebudete muset vůbec nijak starat. Cihla výborně odolává vodě (nasákavost se pohybuje v rozmezí 5 – 20 %) a je mrazuvzdorná. V našich klimatických podmínkách ji prakticky nemá co ohrozit, velmi dobře totiž snáší také silný vítr. Životnost plotu z lícových cihel se odhaduje na celá desetiletí. Jedinou podmínkou je, aby byl dobře nainstalován (základy musí ležet v nezámrzné hloubce půdy). S tím si ale nemusíte lámat hlavu, kvalitní firma vám totiž plot nejen prodá, ale také postaví.

 

Skvěle vypadají s kovem

Pokud se rozhodnete pro plot z lícových cihel, můžete si následně vybrat, zda chcete plot celozděný nebo jen v podobě cihlových sloupků v kombinaci s jinou plotní výplní. Dnešní doba nahrává spíše minimalistickým, vzdušným a světlým plotům. Právě proto jsou oblíbené spíše ploty v podobě sloupků, mezi kterými následně přistane výplň. A jaká se do plotů z lícových cihel hodí nejvíce? Rozhodně doporučujeme výplně kovové. V kombinaci s pálenou cihlou vypadá kov naprosto fantasticky a dodává plotu elegantní vzhled.

Takový, který dobře znáte např. z typických anglických domků. Tak se inspirujte.

 

 

Související příspěvky

Jak efektivně inzerovat nemovitosti, abyste prodali!

redakce

Ani zahradní nábytek by neměl postrádat eleganci a vkus

redakce

Co nabízí nové EPS kolimátory od značky Holosun?

redakce