MIX

Jak zajistit spolehlivé zastínění zimních zahrad?

 

Zimní zahrady jsou místem pro relaxaci a odpočinek i v zimním období u mnoha rodinných domů. I v zimě ale dokáží být sluneční paprsky ostré a dokáží pobyt v zimních zahradách znepříjemnit. I pro zimní zahrady je tedy nutné mít kvalitní zastínění, aby pobyt v zimních zahradách nemohl být ničím rušen. Pro zastínění zimních zahrad je možné využít hned několik produktů, které se dělí zejména podle místa instalace.

 

Zastínění zimních zahrad zevnitř nebo zvenčí?

Pro zastínění zimních zahrad se základně rozlišují dvě možnosti instalace. Prvním způsobem je instalace clony zevnitř zimních zahrad. Pod skleněnou střechu se mohou instalovat různé druhy tkanin, rolet a dalších stínících prvků, které dokáží před slunečním zářením zabránit. Instalace stínění zimních zahrad zevnitř má svá úskalí. Clona je většinou instalována co nejvýše, přímo pod střechou zimní zahrady. Z vrchní části se tedy může usazovat prach, nečistoty nebo hmyz. Odstranění nečistot je z důvodu minimálního prostoru velmi složité. Nedostatek místa pro manipulaci může být také velmi nepříjemný při opravách nebo při údržbě clony. Druhou možností zastínění zimních zahrad je stínění z venkovní strany. Na tuto možnost se u nás specializuje společnost Altoma.

 

Altoma nabízí speciální druh markýz pro zimní zahrady

Markýzy jsou v současnosti nejvyužívanějším prvkem pro zastínění teras. Mohou být ovšem využity i pro zastínění zimních zahrad. Mnoho společností na našem trhu se na tuto oblast nesoustředí. Markýzy pro zimní zahrady jsou totiž specifickým výrobkem, který vyžaduje odlišnou instalaci a dokonalou znalost tohoto druhu realizace. Společnost Altoma ale takové markýzy nabízí. Vybrat si můžete dokonce markýzy na elektrické ovládání nebo je můžete ovládat pomocí mechanické kliky. Protože se jedná o složitou aplikaci, potřebuje společnost Altoma znát řezy konstrukcí zimní zahrady včetně možných kotevních bodů.  

 

Kompletní informace naleznete na www.altoma.cz.

 

 

 

Související příspěvky

Co dělá déšť s vodou v domácím bazénu?

redakce

Co přinesly trendy roku 2022 při výběru podlah?

redakce

Malotraktory mohou dokázat mnohem více, než jen sekat trávu!

redakce