MIX OSTATNÍ

Jak funguje pojištění pohledávek a pro koho je vhodné?

Každý soukromý podnikatel či firma s milionovými obraty pracuje v neustálé nejistotě. Nikde totiž není garantováno, že bude vystavená faktura proplacena včas. Odběratel se může dostat do platební neschopnosti a výjimkou nejsou ani případy, kdy proplacení faktury odkládá záměrně. Důsledkem toho se sám dodavatel může dostat pro finanční tísně, která může vést i ke krachu. Dobrou zprávou je, že existuje efektivní způsob, jak se proti včasnému nezaplacení faktur bránit. Jak funguje a pro koho je vhodný?

 

Pojištění pohledávek – pro koho je vhodné

Pokud chcete mít jistotu, že vaše faktury budou odběrateli proplaceny, můžete si zajistit speciální pojištění pohledávek. Pojištění ovšem není vhodné pro každého. Vyplatí se velkým společnostem, které mají obrat přibližně 100 mil. ročně a více. Pojištění pohledávek však má smysl i pro společnosti s nižším ročním obratem – kolem 10 mil., toto je ale minimální hranice. Důvod tohoto omezení je jasný – pojištění takového rizika není zcela levnou záležitostí. U větších firem ovšem neznamená tak velkou finanční zátěž. Pojištění je vhodné pro společnosti z různých oborů. Velmi výhodné je pro zpracovatelné firmy, které potřebují stálý přísun financí pro nákup materiálu a jeho zpracování, dále také pro poskytovatele ubytování či stravovaní, určené je i pro stavební firmy, pro poskytovatele zdravotních služeb a další.

 

 

Jak pojištění pohledávek funguje

S pojištěním pohledávek získáte jistotu, že budou faktury vaší firmy propláceny. Starost o vymáhání pohledávek přenecháte specializované firmě, která se o zajištění platby kompletně postará. Na pojištění pohledávek se v České republice zaměřuje společnost Gorau s.r.o., která spolupracuje s pojišťovnami a externími inkasními agenturami. Společnost zajišťuje vždy nejvhodnější řešení pro mimosoudní urovnání závazků a pokud by s tímto způsobem zajištění platby byly problémy, samozřejmě pomůže i při řešení soudního sporu.

 

Pojištění pohledávek vždy upraveno podle konkrétních potřeb

Pojištění pohledávek je specifickým produktem, protože každá společnost má jiné potřeby a cíle. Společnost Gorau s.r.o. proto vždy nabízí pojištění na základě analýzy dané společnosti a vybírá z nejlepších nabídek pojišťoven.

Začněte o pojištění pohledávek uvažovat.

Více informací najdete na www.gorau-pojisteni.cz

 

 

Související příspěvky

Levné ubytování v Praze pro každého!

redakce

Jak je to s hypotékou, mít, či nemít?

redakce

Presťahujte sa na Slovensko bez problémov

redakce