MIX OSTATNÍ

Co dělá déšť s vodou v domácím bazénu?

Počasí v této části ročního období připomíná spíše aprílové počasí, i když je přelom května a června. Jeden týden jsou teploty přímo na opalování a další týden se valí jeden přívalový déšť za druhým. Dešťová voda, která během krátkých přeháněk naprší do bazénu, v zásadě nemá na kvalitu bazénové vody velký vliv díky nepodstatnému množství v porovnání s celým vlastním objemem bazénu. Kvalitu bazénové vody v domácím bazénu ale mohou negativně ovlivnit splachy z okolí bazénu během intenzivních přívalových srážek.

 

Déšť snižuje hodnotu pH bazénové vody

Dešťová voda mívá obvykle hodnotu pH nižší než 6,8, což je ideální spodní hranice tohoto ukazatele pro optimální údržbu bazénové vody během koupací sezóny. Dešťová voda při intenzivních dlouhodobých deštích může snížit hodnotu pH bazénové vody. Při menších deštích je změna hodnoty pH bazénové vody zanedbatelná. Při vytrvalých a intenzivních srážkách už v bazénové vodě může docházet k citelnému snížení pH vody a je zapotřebí tuto situaci řešit. Hladina vody v bazénu (pokud není vybaven přelivem) může stoupnout i o několik centimetrů a hodnota pH může být snížena výrazně. Pak už je zapotřebí hodnotu pH upravit pomocí přípravků bazénové chemie do optimálního rozmezí 6,8-7,2.

 

Než začnete upravovat, zkontrolujte skutečný stav pH

Vždy je lepší se o změnách hodnoty pH bazénové vody nejprve přesvědčit. Rozhodně nezačínejte se zvyšováním pH okamžitě po deštích. Nejprve zjistěte skutečnou hodnotu pH bazénové vody. Je totiž možné, že před deštěm bylo pH bazénové vody zvýšené a dešťová voda ho jen srovnala do správných hodnot. Po dešti si tedy s sebou k bazénu nejprve vezměte pH tester a až na základě výsledků měření přikročte k úpravě pH pomocí bazénové chemie. Před vlastním měřením je ale vhodné zapnout po určitou dobu bazénovou filtraci nebo protiproud a tak promíchat bazénovou vodu v celém objemu.

 

Kde najít kvalitní prostředky pro úpravu pH?

Při úpravě bazénové vody se rozhodně nevyplácí šetřit. Na kvalitě bazénové chemie už vůbec ne. Při používání nekvalitní bazénové chemie může dojít k situaci, kdy už nebude možné situaci vyřešit a bazén budete muset vypustit a znovu napustit čistou vodou. Náklady na napuštění bazénu nejsou zrovna malé. Raději tedy volte kvalitní a osvědčené přípravky pro úpravu hodnoty pH – pH plus a pH minus – od prověřených výrobců. Mezi nejlepší přípravky bazénové chemie na českém trhu se řadí produkty bazénové chemie značky PWS, kterou vyvíjí a vyrábí společnost Techneco.

 

Kompletní nabídku bazénové chemie Techneco najdete na www.eshop.techneco.eu.

 

Související příspěvky

Používejte myčku a ušetřete čas i peníze

redakce

Höhenarbeiten Wien, Reinigung und Imprägnierung von Fenstern, Fassaden, hydrophobe Nano-Schicht, Kalkablagerungen

redakce

Dodejte vaší kuchyni rustikální vzhled pomocí výrobků z kamene a dřeva

redakce