Search

Zkuste vánoční saunový rituál s vůní jehličí v infrasauně

Přemýšlíte nad tím, jak po náročném dni co nejefektivněji zrelaxovat tělo i mysl? Zkuste saunu – pravidelné saunování uvolňuje unavené svalstvo, podporuje krevní oběh a prokrvení pokožky i celého organismu, omezuje bolesti kloubů a šlach, působí protizánětlivě a navozuje také psychickou pohodu, uvolnění a relaxaci. Saunování si můžete užít v mnoha wellness centrech, nebo i speciálních „saunových světech“. Pokud ale nepatříte mezi fanoušky kolektivního saunování, bude pro vás mnohem lepší, když si pořídíte domácí infrasaunu.

Kromě možnosti relaxace v pohodlí domova má infrasauna několik dalších výhod. Nejzajímavější výhodou infrasaun je fakt, že jsou energeticky velice nenáročné. Na jeden saunovací cyklus spotřebuje infrasauna zhruba stejné množství elektrické energie, jako napařovací žehlička. Další výhodou infrasaun je jejich kompaktnost a prostorová nenáročnost. Nejmenší modely se vejdou i do bytu velmi malých rozměrů, takže pohodlně relaxovat v soukromí domova může skoro každý.

V klasických veřejných saunách si můžete kromě základního saunování užít navíc i zážitky v podobě saunových ceremoniálů. Saunéři je provádí za pomoci různých pomůcek. Využívají solné lampy a krystaly a především aromaterapeutické olejíčky a saunové vonné esence. V infrasauně si takový saunový rituál můžete připravit sami. Můžete k tomu využít například odpařovací mističky, kam se nakape vonná esence, která se působením tepla pomalu odpařuje a připraví vám v sauně úžasný aromaterapeutický zážitek.

Výběr vůně saunové esence můžete přizpůsobit sezóně, takže v období Vánoc si můžete relaxaci v infrasauně ozvláštnit vánočním saunovým rituálem s vůní jehličí. Vyberte si z široké nabídky vonných saunových esencí třeba „vánoční“ borovici, vůni jedlového jehličí, smrku nebo kosodřeviny. Tato aromata zvyšují koncentraci, upevňují vnitřní rovnováhu, povzbuzují v těle detoxikační procesy a mají také antidepresivní účinky. Díky saunování s vůní jehličí se tak dostanete do klidu a vánoční svátky si užijete opravdu v klidu a pohodě.

Infrasaunu si můžete „vytunit“ konektory pro připojení mp3 přehrávače, mobilu nebo paměťové karty, které při napojení na audiosystém vytvoří v sauně pomocí hudby nebo relaxačních zvuků skvělou atmosféru pro relax.

Infrasaunu můžete také vybavit ionozátorem vzduchu, který obohacuje vzduch v sauně o záporně nabité ionty. Vzduch bohatý na záporné ionty likviduje bakterie, viry, plísně a zmírňuje projevy různých alergií, podporuje krevní oběh a tvorbu kyslíku v tkáních. Do ionizátoru si také můžete pořídit speciální voňavou náplň, která vaše saunování posune na vyšší úroveň.

Domácí saunování v infrasauně si můžete zpříjemnit také beauty kosmetickými saunovými ceremoniály s využitím tělových peelingů a saunové kosmetiky. Relaxační atmosféru v infrasauně navodíte také hudbou a světelnou terapií v podobě barevného LED osvětlení a saunových solných lamp.

Dřevěná klec na solné krystaly je v infrasauně ideální pomůckou pro umístění až 6 kg solných krystalů, které působí pozitivně na ekzémy, alergie a dýchací potíže.

Před koncem saunovacího cyklu, kdy jsou póry otevřené, je skvělé provést očistu těla pomocí peelingových solí. Ty se na mokré pokožce rozpouští a odstraňují z ní nečistoty, odumřelé buňky, toxiny, revitalizují pleť a zmírňují celulitidu.

Uvolnění a prokrvení těla v sauně můžete podpořit také použitím různých masážních pomůcek. Vyzkoušejte třeba oboustranný masážní kartáč s dlouhou rukojetí, masážítko s pohyblivými kuličkami, nebo celosisalovou masážní rukavici. Prodejce infrasaun Marimex.cz nabízí široký výběr různých saunových doplňků, které vaše domácí saunování promění v nezapomenutelný zážitek.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *