Search

Zbrusu nová koupelna v jednoduchém provedení z rukou profesionální designérky

S manželem jsme si pořídili rodinný dům, který jsme si postupně zařizovali. Potřebovali jsme nějakým způsobem vyřešit koupelnu. Koupelnu jako takovou jsme měli, po původním majiteli, ale nelíbil se nám ten styl a rozmístění. Chtěli jsme prostě oživení a hlavně, aby to korespondovalo s naším stylem, který jsme měli ve zbytku domu. Netroufli jsme si na to ale sami, tak mě napadlo obrátit se na profesionální pomoc designérky, paní Pavlíny Lipkové, z firmy ORIGINE INTERIER DESIGN, návrh interiéru Brno. Líbily se mi její webové stránky a hlavně její originalita a vkus.

Domluvila jsem si s ní schůzku, aby se k nám přišla podívat, s čím vlastně potřebujeme pomoci a co chceme změnit. Vyžádala si půdorys místnosti, aby si do něj mohla zaznamenávat své i mé poznámky a nápady. Řekla jsem jí svou představu – světlá koupelna, nejlépe bílá se dvěma umyvadly, vanou a sprchovým koutem a také toaletu i bidet. Vše si zaznamenala a téměř ve všem mi vyhověla. Domluvily jsme se na finančním rozpočtu a paní Lipková vypracovala předběžný návrh. Poté jsme si ho odsouhlasily a ona se mohla pustit do práce.

Dopadlo to následovně. Stěny i strop zůstaly bílé. Dlažba je ve smetanové barvě. Podobné smetanové kachličky byly použity i na pokrytí zdí kolem, ale jen do půlky. Poslední řada kachliček je se vzorem a je zakončená lištou. Menší kachličky ve smetanové barvě jsou v koutě u vany. Umyvadlová skříňka je taktéž ve smetanovém provedení se dvířky a zásuvkami. Na ní jsou postavená dvě umyvadla, abychom s manželem měli každý dostatek místa. Nad umyvadly máme připevněné zrcadlo po celé délce umyvadlové skříně a nad ním dvě světla, pro lepší viditelnost. Na boční stěně nad umyvadly máme zabudovaný i ventilátor.

koupelna 02

Nad vanou je okno, na jehož parapet můžu odkládat různé věci. Umyvadlové baterie jsou kohoutkové v retro stylu v chromovém provedení.. Stejné retro baterie jsou i ve vaně, bidetu a sprchovém koutě. Na druhé straně koupelny, naproti od umyvadel, je toaleta, bidet a sprchový kout. Kout má vaničku a skleněné, čiré sprchové dveře. Toaleta i bidet jsou závěsné a splachování je ukryto ve zdi. Vedle okna je i žebřinové topení sloužící k sušení ručníků a také jako tepelný zdroj. Celá koupelna je osvětlená jemným kovovým lustrem, který koresponduje se stylem v místnosti.

koupelna 03

Naše nová koupelna se mi opravdu moc líbí a strašně ráda v ní trávím čas. Celý prostor je světlý, prostorný a zároveň útulný. Tímto bych chtěla poděkovat designérce, paní Lipkové z firmy Origine, za její skvěle odvedenou práci a její služby ráda doporučím dál.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *