INSPIRACE

Zajímáte se o netradiční dekoraci místnosti? Zvolte krásně zelené a bezúdržbové mechy a lišejníky

Máte rádi květiny a zeleň a rádi byste ji do své domácnosti vnesli trochu méně tradičně? Existují samozřejmě různé varianty v podobě tapet anebo plachet, florum.cz vám však nabízí „zelené stěny“, které je možné rozprostřít do různých velikostí a tvarů. Tento okrasný prvek je naprosto bezúdržbový, existuje však pár pravidel, které je dobré dodržovat, chcete-li aby byl krásně zelený co nejdelší možnou dobu.

Zelené stěny

První variantou, jsou zelené stěny, které mohou být tvořeny z mechu ať už umělého, tak i přírodního, který byl zakonzervován a je tak schopen dlouhodobě udržet krásně zelenou barvu na dlouhou dobu. Z oblasti umělých mechů je velmi oblíbený například MOSS BASE VII, ze kterého může vzniknout například krásný obraz. Pokud jste však spíše příznivci přírodního materiálu, nepřehlédněte ploché a kopečkové mechy. Díky tomuto procesu konzervace je zachována jejich zelená barva, jsou však bezúdržbové. Nevyžadují žádnou pravidelnou zálivku, není nutné ani přemýšlet, zda se jim bude více dařit na východní nebo západní straně.

Velmi zajímavou variantou jsou také květinové stěny, z jejichž panelů je opět možné vytvořit obraz, anebo je rozprostřít po celé jedné ploše stěny. Jednotlivé panely je možné libovolně napojovat na sebe, v případě potřeby je zkrátit nůžkami.

S přírodními mechy zacházejte opatrně

Pokud bude vaše okrasná zelená stěna vytvořena z přírodního mechu, případně lišejníku, který v nabídce také naleznete, dbejte na opatrnou manipulaci s nimi, protože jsou velmi křehké. Pro to, aby byla co nejdéle zachována jejich krásná barva, je vhodné prostředí, ve kterém se pohybuje vlhkost vzduchu mezi 40 – 60 %, zároveň by se v místnosti, na jejíž stěně jsou mechy a lišejníky umístěny, neměla dostat pod 10 °C, teplota by také neměla nijak výrazně kolísat. V neposlední řadě je nutné, abyste nezvolili stěnu, na kterou přímo fouká vzduch z klimatizace a není v bezprostřední blízkosti u krbu nebo krbových kamen.

Související příspěvky

Jak mít dokonale čistou koupelnu?

redakce

Zvýšení sazby DPH se výstavby rodinných domů nedotklo…

redakce

Jak na skvěle vyčištěné koberce? Jsou tu profesionálové. Mechanické čištění koberců Brno

redakce