INSPIRACE

Vyzdobte si balkon či terasu svícny vlastní výroby. Jednoduchý návod, jak na to

Letní čas, který mají děti spojený s prázdninami a dospělí zase s dovolenými, je jako stvořený pro kreativní tvoření. A když se to spojí a dospělí pro tvůrčí odpoledne zlanaří i děti, výsledkem bude nejen neopakovatelné, vlastnoručně vyrobené dílo, ale také hodnotně strávený společný čas. Co třeba si spolu s dětmi vyrobit působivou letní dekoraci? Svícny s motýlky originálně vyzdobí váš balkon, terasu či zahradu. Je to jednoduché a výsledný efekt je překvapivě krásný.

Léto je v plném proudu a slunce nám už dalo pocítit sílu svých slunečních paprsků. Toto období máme spojené s dlouhými dny, slunečným počasím, výlety do přírody a procházkami v letní krajině – a k té neodmyslitelně patří i rozkvetlá louka s motýly vznášejícími se nízko nad jejími květy. Zhmotnit si ladné třepotání motýlů nad loukou můžete i vyrobením vlastního dekorativního svícnu. Budete potřebovat jen pár věcí, něco z toho doma nebo na chalupě určitě máte, něco z toho jednoduše a za pár korun pořídíte na e-shopu s výtvarnými a kreativními potřebami Idea Creative. E-shop funguje i jako platforma se spoustou inspirace a návodů na další tvoření.

 

Co budete potřebovat?

Na výrobu svícnů s motýlky budete potřebovat obyčejné a okrasné nůžky, bílou čtvrtku, silný tmavý čaj, přírodní papír, houbičku, raznici motýla, vázací drát, provázek, skleničku, svíčku a štípací kleště. „Bílou čtvrtku natřete mokrým čajovým sáčkem pro vytvoření zašlého vintage vzhledu. Ze čtvrtky ustřihněte pruh na skleničku a okraje zastřihněte okrasnými nůžkami, které stříhají papír třeba vlnkovaně. Pruh pevně oviňte kolem dokola skleničky a na několika místech průběžně přilepujte. Dětem zatím dejte za úkol vytvořit s pomocí raznice motýlky z přírodního papíru. Výhodou raznice je, že motýlci budou stejní a pravidelní,“ říká Lenka Pachmanová, majitelka kreativní platformy a kamenných obchodů s výtvarnými potřebami Idea Creative. Najdete je v Plzni, Berouně a Kladně.

Motýlky přilepte na různá místa pruhu na skleničce. „Přilepujte je vždy pouze na středu a křídla lehce ohněte, aby motýlci působili plasticky, jako se zvednutými křídly. Kolem hrdla skleničky dále omotejte vázací drát a nad sklenicí z něj vytvořte oblouk. Jednoho či dva motýly přilepte k provázku a dostatečně vysoko přivažte k drátěnému oblouku. Na různá místa oblouku přilepte další motýlky tak, aby od svíčky nechytli. A to je vše, jednoduchá motýlí světelná iluze je hotová,“ pokračuje Lenka Pachmanová a dodává: „Být kreativní nás baví. Rádi inspirujeme své zákazníky a pravidelně doplňujeme rubriku Návody, Inspirace o nové příspěvky. Již dva roky spolupracujeme s časopisem Chvilka pro Tebe a přispíváme do rubriky Domov, který nalistujete téměř vždy na straně padesát. Návody jsou také uložené na našem webu,“ říká Lenka Pachmanová, majitelka kreativní platformy a kamenných obchodů s výtvarnými a kreativními potřebami Idea Creative.

Související příspěvky

Volte pouze okna s kvalitními profily

redakce

Hit do koupelny – Živé sklo

redakce

Bezpečné mytí a čištění ve výškách. Mytí oken Praha

redakce