INSPIRACE

Vymalujte si vlastní namíchanou barvou z míchacího centra v Malešicích

Plánujete malování a stále se nemůžete rozhodnout, jaká barva pro vás bude ta ideální? Nevyhovuje vám nabídka, kterou nacházíte v obchodech a vzornících barev? Nechcete si namíchat vlastní odstín?

Namíchejte si svoji vysněnou barvu

Stavebniny Praha aktuálně otevírají nové míchací centrum. Nachází se v pražských Malešicích, na rohu ulic Černokostelecká a Dřevčická. Namíchají vám zde jakýkoliv barevný odstín si jen budete přát. Kromě toho, že bude perfektně vyhovovat vašim požadavkům, má i další plus. Až budete chtít malovat příště a vzpomenete si, že se vám zrovna tahle namíchaná barva líbila, díky znalosti přesného kódu barvy si budete moct nechat namíchat úplně stejný odstín.

Míchání interiérových barev zde probíhá na špičkovém míchacím zařízení od firmy Caparol. Tento stroj patří k těm nejmodernějším, které se momentálně používají. Zvládá míchání barev na počkání, svůj vysněný odstín tak máte hotový během pár minut.

Jak fungují interiérové barvy?

Už víte, že si můžete vymyslet úplně jakýkoliv barevný odstín. Jaký se tedy bude hodit zrovna do vašeho interiéru? Předně, řiďte se tím, co se vám líbí, ne trendy, o kterých vám zrovna někdo řekne, že momentálně frčí.

Pro barvy v interiéru platí pár základních pravidel. Výrazné kombinace a vzory mají tendenci se okoukat. Hůře k nim také budete kombinovat doplňky. Hodí se spíše do větších prostor, které pomohou rozčlenit a ohraničit některé jeho části. Naopak menší místnosti by mohly opticky ještě zmenšit, což není žádoucí.

Barvy, jako jsou zelená či modrá, působí chladněji. Patří proto spíše na teplejší jižní strany. Červená, oranžová, žlutá a další teplejší barvy splní lépe svoji funkci v severně orientovaných místnostech. Světlejší odstíny dokáží prostor provzdušnit, zatímco tmavší jej opticky zmenšují. Hodí se pak například do místností s vyššími stropy.

Široký sortiment stavebnin v Malešicích i Libni

Kromě již zmiňované nově otevřené pobočky v Malešicích disponují stavebniny BigMat také pobočkou v Libni. Na obou mimo prodeje a míchání interiérových barev nabízí také fasádní barvy a omítky, vodouředitelné laky a nátěry, dále nástroje a nářadí nejen pro malování, stavební chemii a mnoho dalšího stavebního sortimentu.

Související příspěvky

Křesla a jejich historie: od primitivních posezení k modernímu designu

redakce

Veletrh IZOTERM 2016 řeší aktuální téma

redakce

Jak vytvořit slavnostní výzdobu obývacího pokoje?

redakce