Search

Vylaďte si vchodové dveře k dokonalosti

Od vchodových dveří očekáváme, že budou nejenom praktické, dlouho nám vydrží, ale také budou vypadat hezky a pochopitelně rovněž ladit s okolím. Jenže to není tak úplně všechno, co bychom měli od vchodových dveří požadovat…

Pořízení nových vchodových dveří není nijak levná záležitost. Už z toho důvodu se nekupují každý rok, a proto je třeba jejich výběr dobře promyslet. Správně vybrané dveře vám totiž mohou ušetřit nemalé peníze, a to nejenom za topení, ale také škody, které způsobí nezvaní hosté…

 

Konec úniku tepla

Vchodové dveře bývají bolavým místem rodinného domu především v podzimním a zimním období, kdy jimi ven uniká teplo a naopak dovnitř proniká chlad. Proto byste měli hledat dveře s co nejnižší tepelnou propustností. V současné době dokonce není problém si nechat namontovat i prosklené dveře, na které se používají zateplené profily s trojsklem.

 

Bezpečnost

Spousta lidí si pořídí designově i z hlediska kvality vyladěné dveře, ale často zapomínají, že obdobnou pozornost by měli věnovat i jejich důležitému detailu – zámku. Konstrukčně odolné dveře jsou vám totiž k ničemu, pokud do nich namontujete levnou fabku. Pohlídejte si proto zámkovou vložku, která by měla mít vyšší bezpečnostní třídu a minimálně 3bodový bezpečnostní zámek s automatickým zamykáním. Ten za vás totiž vchodové dveře zamkne, když například v ranním shonu zapomenete za sebou otočit klíčem. Stejně tak se nebudete muset trápit například na dovolené, jestli jste zamkli a jestli zamkla i sousedka, která vám chodí zalévat kytky. Vhodným doplňkem je i bezpečnostní klika, jež umí zablokovat kování.

Bez práce

Vchodové dveře představují poměrně zátěžovou plochu, o kterou je třeba pravidelně pečovat. Vybírejte proto takový materiál, jenž vás této starosti zbaví. V tomto ohledu jsou proto nepraktické dřevěné dveře. Musíte jim totiž věnovat dostatečnou pozornost, protože jinak začnou podléhat vlivům počasí. O něco lepší podmínky nabízejí plastové dveře, ale jednoznačně nejlepším řešením jsou dveře hliníkové, které vám vydrží léta doslova beze změny, aniž byste jim museli věnovat důslednou péči.

Myslete na estetiku

Základ dveří je vybraný a ještě zbývá doladit estetickou formu. Barva dveří i povrchový design by měly vycházet z barvy omítky a okenních rámů. V případě, že máte vchodové dveře umístěné vedle garážových vrat, stojí za to zamyslet se nad sjednocením designu obou přístupů do domu.

Více na www.lomax.cz
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *