INSPIRACE

Výhody matrace na míru

Kvalitní a zdraví spánek by měl být součástí každého dne. Díky spánku člověk nabírá novou energii tělo se může opět zregenerovat. Je tak více něž důležité si kvalitní spánek zařídit. Klíčovou roli samozřejmě sehrává postel, konkrétně matrace a rošty. Udělejte pro zdravý spánek maximum.

 

Nechte si poradit

V současné době existuje celá řada matrací. Liší se v provedení, použitém materiálu, tvrdosti i rozměrech. Vybrat tak správně, je velmi obtížný úkol a při výběru matrace by měla být vždy využita pomoc od odborníka.

Důležité je vždy sdělit všechny své požadavky a přání spolu se zdravotními problémy či zkušenostmi s minulou matrací. Na základě toho odborník vyhodnotí nejlepší možné varianty. Ovšem ty je potřeba důkladně vyzkoušet.

 

Zkoušejte pečlivě

Zkoušet by se měla matrace delší domu. Ve specializovaných prodejnách není problém si na matraci lehnout, vyzkoušet usnínací polohu spolu s nejčastější spací polohou. Díky tomu se nejlépe zjisti, jestli matrace vyhovuje nebo je něco špatně.

 

Důležitá kritéria

Současná nabídka matrací je opravdu široká a vyznat se v ní je pro většinu lidí velmi obtížné. Proto je dobré znát parametry, které určují kvalitu matrace a zajistí tak zdravý a nepřerušovaný spánek. Mezi nejdůležitější kritéria patří:

  • tvrdost
  • materiál
  • rozměry
  • podklad postele
  • nosnost matrace
  • charakter užívání

 

Nadiktujte si požadavky

Každý člověk je stavěný jinak, má jiné tělesné dispozice, rozložení hmotnosti i délku těla. Proto je stále častější a využívané vyrábění matrací na míru. Vedle klasických rozměrů a provedení je tak možné si nechat vyrobit matraci přesně podle konkrétních požadavků.

Nejčastěji se matrace na míru volí kvůli atypickým rozměrům postele. V současné době je tak možné si nechat vyrobit matraci čtvercovou, kulatou, ale také oválnou nebo do starých postelí, které mají jiné rozměry než klasické.

Při volbě rozměrů musí být brány v úvahu dostatečné rezervy. Každá matrace by měla být minimálně o 20 až 30 cm delší než je délka ležícího člověka. Šířka by u dospělého člověka měla být minimálně 1 metr nebo tak, aby se člověk pohodlně otočil.

 

Vyberte si ideální materiál

Je tak možné si zvolit nejen rozměry, ale také zda bude mít matrace snímatelný a prací potah. Možnost výběru je také v použitém materiálu. Matrace na míru se dají vyrobit ze:

  • studené pěny
  • líné pěny
  • BIO pěny nebo zvolit kombinaci jednotlivých druhů

Do chat nebo chalup, kde se nespí tak často, jsou ideální molitanové matrace na míru, které nejsou tak finančně náročné, ale dokáží poskytnout komfort na občasné spaní.

 

Pro sportovce i na relax

Matrace na míru umožňují volbu ve zpracování. Nadiktovat je tak možné, zda bude matrace ortopedická, komfortní nebo zdravotní. Zda má být vyrobena, aby mohla být používána ve vlhkém prostředí, pro relaxaci nebo pro sportovce.

 

Náš zákazník, náš pán

Tímto heslem se výrobci matrací na míru řídí, a tak opravdu skoro nic není problém. Stačí si sepsat požadavky a výrobci jsou schopni matraci vyrobit do několika dní a zajistit dodávku až do domu. Důležité je ovšem podotknout, že s rostoucími požadavky, také roste výsledná cena matrace.

Související příspěvky

Při práci se musíte cítit pohodlně a hlavně bezpečně

redakce

Do krásné koupelny patří i krásný radiátor

redakce

Nejoblíbenější matrace za sníženou cenu

redakce