INSPIRACE

Vybíráme posuvnou bránu pro váš dům i firmu. S pohonem i bez

Pryč jsou doby, kdy jste vjezdové brány museli několikrát denně ručně otevírat a zase zavírat. Motorem poháněné brány se za vás o všechno postarají samy a ušetří vám tak spoustu času i práce. Jejich ceny navíc začínají už na částce lehce přes 14 000 Kč.

Za takovou částku podle Petra Přerovského z KONDORu obstaráte základní sadu samonosné brány včetně kolejnice, hřebenu a pohonu. „V případě čtyřmetrové brány cena začíná na 14 239 Kč s DPH. Subjekty s IČO a soukromé osoby, které si bránu objednají přes náš e-shop, navíc získají slevu 20 %. Do celkové částky je ale nutné zahrnout také náklady na materiál, vyhotovení a případnou montáž,“ uvádí Přerovský.

 

Při výběru brány se rozhodněte podle prostoru

Posuvné brány dělíme podle provedení na samonosné a pojezdové, známé také jako kolečkové. Oba typy bran tvoří pouze jedno křídlo, jsou ukotveny na betonových sloupcích a otevírají se posunem podél plotu. Na rozdíl od do prostoru otevíraných brán tak ušetříte až několik metrů místa.

Zatímco křídlo samonosné brány se pohybuje pouze pomocí rolny upevněné na jednom ze sloupků, pojezdová brána se posouvá po podlahové kolejnici. Pojezdová brána vám tak sebere nějaký čas na údržbu, a to především v zimních měsících. U samonosné ale musíte počítat se zhruba o třetinu větším prostorem pro odsunutí brány, než je samotný průjezd.

Bránu si můžete vybrat buď pozinkovanou, nebo v základním nátěru. Pozinkovaná varianta je sice o něco dražší, ale mnohem lépe odolává korozi.

Posuvné brány využijete kolem rodinných domů a jiných soukromých objektů. Díky kvalitní ocelové konstrukci se je nemusíte bát použít ani v případě velkých průmyslových podniků.

 

 

Motor stačí odblokovat

Už máte představu, jakou bránu si vyberete. Jak je to ale s jejím otevíráním a zavíráním? To zajišťují dálkově ovládané elektropohony, které jsou umístěny u jednoho z plotových sloupků. Na samotný pohyb brány vás upozorní bezpečnostní maják. Motor můžete v případě výpadku elektrického proudu kdykoli odblokovat a bránu posouvat ručně.

 

Bránu si sestavíte sami. Nebo to necháte na odbornících

Zkušenější kutilové si bránu sestaví sami, ostatní si ji mohou nechat smontovat odborníky.

„Na základě předložené dokumentace posuvnou bránu svaříme a případně pozinkujeme. Takovou bránu už stačí pouze umístit na libovolné místo,“ říká Přerovský ze společnosti KONDOR, která kromě hutních materiálů nabízí také prodej komponentů posuvných brán.

Související příspěvky

Udělejte si v tom jasno aneb srovnáváme ceny plynu!

redakce

Je nutné si chránit své cennosti i doma? Rozhodně ano!

redakce

SKLENĚNÉ PRVKY V INTERIÉRU: JAKÉ MÁTE MOŽNOSTI?

redakce