Search

Vybíráme kvalitní jídelní stůl

Jídelní stůl je dominantou každé kuchyně či jídelny. Celá rodina se při něm schází každý den nebo o slavnostních příležitostech, a právě proto by měl splňovat určité nároky zahrnující kvalitu, stabilitu či vytříbený design, který perfektně doladí celkový styl vašeho interiéru. Pokud zařizujete vaši novou kuchyni či jídelnu nebo zvažujete přestavbu těchto místností, poradíme vám, jak vybrat ten správný jídelní stůl, který vám vydrží i desítky let.

 

Velikost

Jedním z hlavních kritérií, podle kterých budete vybírat váš jídelní stůl je jistě jeho velikost. Velikost jídelního stolu se vždy odvíjí od počtu hostů či počtu členů domácnosti. Zahrnout byste však měli také rozměry, které vám daný prostor umožňuje. K počtu členů vaší rodiny vždy připočtěte dvě volná místa k sezení pro případné hosty. Ne každý výrobce nabízí tak širokou škálu velikostí jídelních stolů. Zvolit proto můžete například Nábytek TREND, který vyrábí jídelní stoly pro 4, 8 nebo až 12 osob, samozřejmostí jsou pro ně i jídelní stoly na míru.

Tvar

Tvar jídelního stolu ovlivní především prostor jídelny nebo kuchyně, do které máte jídelní stůl zasadit. Pro čtyřčlennou rodinu se nejvíce hodí obdélníkový stůl se šesti místy. Pokud máte malý byt, může pro vás být řešením i malý rozkládací stůl, který lze v případě potřeby zvětšit. Kulatý stůl volte spíše do větších otevřených prostor, kde vás místo příliš neomezuje.

Kvalita

Aby vám jídelní stůl dlouho vydržel, je nutné se soustředit na jeho kvalitu. Skvělou volbou jsou jídelní stoly z masivního dřeva nebo dýhy. Dřevo je nejoblíbenějším materiálem jídelních stolů, navozuje totiž příjemnou a útulnou atmosféru. Další možností je skleněný jídelní stůl, na kterém jde však vidět sebemenší nečistota a je nutné jej tedy neustále leštit. Cenově nejdostupnější jsou pak jídelní stoly z lamina, které nabízí nekonečnou škálu dekorů a barev.

Design

Pro kuchyni nebo jídelní kout byste měli uctívat jednotný styl. Vzhled jídelního stolu proto kombinujte s designem celého interiéru. Nejvděčnějším materiálem, který navíc skvěle vypadá, je bezpochyby dřevo. Masivní dřevo vám nabízí dlouhou životnost a krásný vzhled. Pokud k jídelnímu stolu navíc vhodně zkombinujete jídelní židle a další kusy nábytku, vytvoříte příjemný a harmonický celek. Nábytek TREND vám nabízí výrobkové série jídelního stolu s konferenčním stolkem ve stejném designu. K jídelnímu stolu si navíc můžete vybrat ze široké nabídky jídelních židlí s možností výběru odstínu potahových látek.

Výběru jídelního stolu věnujte dostatek času. Vyberte nadčasový kousek, který vás po letech používání neomrzí. Dbejte především na kvalitu zvoleného materiálů. Jídelní stoly Nábytek TREND si můžete prohlédnout ve vzorkové prodejně v Bystřici pod Hostýnem nebo můžete navštívit e-shop Nábytek TREND.

Tak, neváhejte a vyberte jídelní stůl, který snoubí účelnost s vizuálním zážitkem!
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *