INSPIRACE

Vítězným rezidenčním projektem soutěže BEST OF REALTY 2011 se stala Rezidence Švédská s podlahami Solidfloor od KPP

Ve středu 9. listopadu 2011 proběhlo v Kongresovém sále České národní banky v Praze slavnostní vyhlášení již 13. ročníku prestižní soutěže „BEST OF REALTY – NEJLEPŠÍ Z REALIT“. V rámci tří soutěžních kategorií usilovalo o prvenství celkem 23 přihlášených projektů. Vítězem nejsilněji zastoupené kategorie rezidenčních projektů (13 soutěžních objektů) se stala Rezidence Švédská developera SATPO Development, s.r.o.
Ač se svým rozsahem ve srovnání s ostatními rezidencemi jedná o relativně malý projekt (najdete v ní 7 jednotek luxusního bydlení), svým provedením přináší ucelený komplex tří objektů benefity zasluhující si obdiv u odborné i laické veřejnosti. Odbornou porotou, v čele s Ing. Kamilem Kosmanem, předsedou dozorčí rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), která nad soutěží nese odbornou záštitu, byl u Rezidence Švédská oceněn komerční úspěch, velkorysé skloubení atmosféry původního objektu a prostředí klasické vilové zástavby s novostavbou i nadstandardní architektonické řešení, které majitelům přináší luxus a důležité soukromí.


„Jsme potěšeni, že jsme se mohli podílet na tomto velmi zdařilém projektu, který navíc získal prestižní ocenění BEST OF REALTY,“ říká Ing. Petr Kratochvíl, jednatel firmy Kratochvíl parket profi, s.r.o., která do objektu dodala 900 m2 kvalitních třívrstvých dřevěných krytin Solidfloor holandského původu, a dodává: “Při výběru krytiny jsme vycházeli z architektonického záměru a požadavku nenásilně skloubit charakter novostavby s kouzlem původní secesní vily. Věřím, že výběr dvou dubových dekorů z kolekce Lifestyle s ekologickou povrchovou úpravou olejem v doplnění o kartáčovaný a bělený povrch tento cíl podpořil či ještě lépe naplnil.“Rezidenční objekt Švédská, o jehož stavební dozor se postarala firma CGM Czech, a.s., byl dokončen v prvním čtvrtletí roku 2011 a v současné době již má každá se sedmi luxusně zařízených jednotek svého majitele. Dubové parkety Solidfloor (světlejší dekor Dub Méditérraneé a Dub Pyranees s kouřovým nádechem) tloušťky 15 mm byly v rámci standardního vybavení celoplošně lepeny k povrchu v obytných místnostech, předsíni a komoře. Kompletní pokládku krytiny zajistila firma SOLITER parket, s.r.o.

Kromě nadstandardního řešení bytů, propojujícího bezpečnost s moderností a vytříbeným designem (zmiňme například luxusní hliníkové okenní systémy Schüco či vstupní dveře téže značky, vybavení od Villeroy Boch, Grohe, Hansgrohe a další) a dokonalého skloubení původní zrekonstruované secesní vily s přistavěnou novostavbou přispívá k vysoké hodnotě rezidence také její poloha. Projekt zaručuje soukromé a bezpečné bydlení nedaleko historického centra hlavního města. Komu by se nelíbilo obývat jednu z nejvyhledávanějších městských částí, jež je součástí klasické vilové zástavby z počátku 20. století.

 

Realizace byla kladně ohodnocena také v rámci nové soutěže Realitní projekt roku 2011. Mezi objekty realizovanými v městské části Praha 5 získala v soutěžní kategorii Cena odborné poroty 1. místo.  Přehlídku a ocenění nejlepších developerských projektů v jednotlivých regionech České republiky uspořádal Realitní kongres ve spolupráci s Realitním almanachem, vycházejícím ve vydavatelství Bonafide Publishing, s.r.o. Slavnostní vyhlášení vítězných projektů a předání cen proběhlo dne 10. 11. 2011 v Congress Hotelu Clarion v Praze při příležitosti konání Realitního kongresu 2011. www.projektroku.cz

Více informací o projektu naleznete na http://rezidencesvedska.satpo.cz, výsledky soutěže BEST OF REALTY včetně informací o soutěži pak na www.bestofrealty.cz. Obě adresy byly zdrojem informací při přípravě zprávy. Pro informace o podlahových krytinách značky Solidfloor navštivte www.kpp.cz.

 


 

O společnosti Kratochvíl parket profi, s.r.o.

Přední dovozce a distributor podlahových krytin v ČR společnost Kratochvíl parket profi, s.r.o. byla založena v roce 1993. Společnost sídlí v Moravanech u Brna, kde se nachází také jeden z exkluzivních showroomů KPP. Další moderně řešený showroom o rozloze 350 m2 naleznete v Praze na Českomoravské ulici. Prostřednictvím svých dceřiných společností v Bratislavě a Budapešti společnost významně působí rovněž na Slovensku a v Maďarsku. V roce 2010 se společnost Kratochvíl parket profi stala jedním ze zakladatelů specializované maloobchodní sítě s podlahovými krytinami 1FLOOR.

KPP se od počátku specializuje především na dovoz a distribuci parketových podlah. Firma je výhradním dovozcem a distributorem kvalitních dřevěných podlah od předního světového výrobce Kährs, zastupuje německou firmu Witex a švýcarskou firmu Bauwerk, spolupracuje s holandským výrobcem dřevěných krytin Solidfloor, s italskými výrobci dřevěných podlah Feltrinlegno a luxusních dřevěných mozaik Mosaici d´Asolo. KPP dováží a distribuuje přírodní Marmoleum Click od firmy Forbo či bytové PVC značky Tarkett. V roce 2009 společnost rozšířila sortiment o tvrzené vinylové krytiny značky DESIGNline od německého výrobce Windmöller Flooring.

Podlahy od společnosti KPP dnes zdobí řadu reprezentativních budov, např.: Grandhotel Pupp, Státní operu v Praze, brněnský Besední dům, české velvyslanectví v Berlíně, Vídni a Pekingu, Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR anebo Ústavní soud v Košicích. Podlahy dodané společností KPP jsou využívány také v řadě rodinných domů, rezidenčních bytů, firem a obchodů.

 


www.kpp.cz

 


Související příspěvky

Moderní interiérová klasika? Dřevěný nábytek!

redakce

Jaké systémy a zařízení vám pomohou snížit náklady na provoz rodinného domu?

redakce

Navštivte více než 50 staveb na Dni otevřených dřevostaveb 10. 10. 2020!

redakce