INSPIRACE

Víme, kterými místy nejvíce uniká teplo z rodinných domů a známe řešení!

 

V současné době existuje velké množství moderních a složitých přístrojů na měření úniků tepla z budov. Pokud trápí úniky drahocenného tepla i vás, máte vlastně jen dvě možnosti. Můžete si objednat měření pomocí těchto přístrojů, za které dáte i několik tisíc korun. V tomto případě ale budete znát jen příčinu a peníze utratíte, aniž byste něco vyřešili. Druhou možností je oprášení základních fyzikálních zákonů, které známe už od základní školy začít jednat.

Fyzikální zákony hovoří jasně! Nepodceňuje je!

Ke zjištění tepelných ztrát tepla a míst kudy uniká, nepotřebujete žádné složité přístroje. Použijte vlastní rozum. Fyzikální zákony hovoří jasně – těžká tělesa klesají dolů, zatímco lehká stoupají vzhůru. Pro vzduch tato pravidla platí dvojnásobně. Studený vzduch totiž většinou obsahuje větší procento vlhkosti, tím pádem je těžký a proto se drží u země. Ohřátý vzduch naopak tolik vlhkosti neobsahuje a jeho váha je nižší. Kam tedy uniká vzduch s nižší váhou? Jednoznačně ke stropu místnosti a tudy ven.

Pokud nemáte stropy efektivně zateplené, je záhada s úniky tepla vyřešená

Víme už tedy, kam stoupá teplý a ohřátý vzduch a tak je čas ještě na jednu otázku. Máte zajištěné stropy, aby zabraňovaly tepelným ztrátám? V případě, že ne, tak vám právě tudy uniká velmi podstatná část nashromážděného tepla a vy tak platíte vlastně za nic Zateplení stropů a půd může snížit náklady na vytápění až o 30%. Začněte tedy jednat.

 

Stačí jen vybrat ten správný druh

Správný způsob zateplení je ten, který má vysokou izolační schopnost, nízké náklady na pořízení, rychlou návratnost na úsporách za vytápění a minimalizuje riziko vzniku tepelných mostů při realizaci. Vynikajících výsledků dosahuje zejména tepelná izolace Magmarelax, se kterou pracuje firma IP Izolace Polná. Jedná se o speciální foukanou minerální izolaci se skvělými parametry a moderním způsobem aplikace. Super je, že celá realizace izolace Magmarelax trvá pouhých 3-5 hodin, bez hluku a nepořádku.

Kompletní informace najdete na www.ippolna.cz.

 

Související příspěvky

Přemýšlíte o nové kuchyni? Provedení na míru se rozhodně vyplatí!

redakce

Luxusní tapety s nádechem asijské exotiky dodají interiéru atmosféru

redakce

Parkety jsou jednou z mála podlah, které se dají renovovat

redakce