INSPIRACE

Vánoční osvětlení jako symbol Vánoc

Vánoční časy ve mně vždy probouzely silnou nostalgii. Mám je spojeny se svátky míru a pohody, s časem stráveným s rodinou a s příjemnou atmosférou. Na náměstí jsou od první adventní neděle vánoční trhy, všude svítí vánoční výzdoba a doma nás vítá vůně vánočního cukroví. Atmosféru na vánoce jsem vždy zbožňovala asi nejvíce za to vždy mohlo vánoční osvětlení. Nasvícené ulice města a domy vypadají tak krásně! Každý rok si vychutnávám procházku naším městem a kochám se vánočními dekoracemi a světelnými řetězy v okolí rodinných domů i přímo v ulicích.

 

Rozhodli jsme se pořídit nové dekorace a osvětlení

Moc jsem si vždy přála, aby naše děti měly na vánoční časy co nejkrásnější vzpomínky, jako mám já. Proto jsme se letos rozhodli pořídit nějakou krásnou vánoční výzdobu. Řekla jsem manželovi, že bychom měli sehnat nějaké hezké vánoční osvětlení a rozhodli jsme se ho objednat přes internet. Je také nejvyšší čas! Vánoce jsou skoro za dveřmi. Zvolili jsme pohodlný způsob objednání – a sice přes internet. Na doporučení jsme zavítali na webové stránky a chvíli se probírali zbožím, které firma nabízí. Manžel posuzoval ceny, dostupnost a provedení, já především to, jak se nám bude vánoční osvětlení a dekorace hodin k našemu obydlí.

 

Osvětlení na stromek nesmí chybět…

Potřebovali jsme sehnat vánoční osvětlení na stromek. Co by byl vánoční stromeček bez světelných řetězů? V nabídce jsme našli světelné řetězy efektové i stále svítící. Rozhodli jsme pro efektový světelný řetěz s osmi programy různého blikání včetně stálého svícení. Světelný řetěz je prodlužitelný a velmi příjemná je i jeho cena. Protože jsem si chtěla udělat opravdu pestré Vánoce v novém rodinném domě, který jsme společnými silami zrekonstruovali, chybět nesmí ani světelné dekorace. Zvolila jsem vánoční světelné dekorace do oken dětského pokoje a také do obýváku.

 

Zbývalo ještě venkovní osvětlení

Když jsme měli vyřešenou vánoční výzdobu interiéru, čekalo nás vybrat vánoční osvětlení venkovní. Vánoční venkovní osvětlení má své zvláštní kouzlo. Nemohla jsem se dočkat, až s manželem nasvítíme sloup u vchodových dveří a také strom v zahradě. Prodlužitelné řetězy pro venkovní použití jsme vybírali jen velmi těžko, protože manžel byl pro moderní studenou bílou barvu diod a já zase pro teplou žlutou barvu, která se mi zdá klasická a ryze vánoční. Dokážeme se dohadovat o takových maličkostech, ale to asi znáte všichni. Nakonec vše rozhodl za nás náš malý syn, který trval na modré barvě diod a my nakonec museli uznat, že tmavě modrá barva, které má vánoční osvětlení na stromky, vypadá v zahradách vždy velmi dobře.

 

Vánoční osvětlení vypadá vždy krásně

Tak jsme zboží objednali a já se moc těšila na jeho dodání. Dodáno bylo velmi rychle, proto ani teď ještě není pozdě na případné objednávky a nebojím se, že by se do Vánoc nestihly. Vánoční osvětlení na stromek jsme schovala, stromek totiž zdobíme až na Štědrý den, ale vánoční dekorace jsem musela umístit do oken hned. A byla jsem stejně jako naše dcerka i syn nadšená. Muž šel ven rozvěsit světelné řetězy na strom v zahradě a já zase se synem upevnila světelný řetěz na sloupek u vchodových dveří. Letos máme nádherně vyzdobený dům a modrá barva diod byla trefa do černého. Děti měly velkou radost a myslím, že právě vánoční osvětlení a rodinné chvíle pohody, společně strávený čas – to všechno dělá pravou vánoční atmosféru.

 

 

Související příspěvky

Venkovní dlažba jako designový doplněk k vašemu rodinnému domu

redakce

Fakta a mýty o matracích z paměťové pěny

redakce

Jaké podlahové materiály doporučují přední architekti? Vládne vinyl!

redakce