Search

Vana nebo sprchový kout do koupelny?

Pokud rekonstruujete nebo stavíte novou koupelnu, určitě jste přemýšleli, zda do ní zvolit vanu nebo sprchový kout.  Každá z těchto možností má své výhody i nevýhody. Jak ale správně vybrat, abyste za pár let nemuseli opravovat koupelnu znovu?

big

Sprchové zástěny dle nejnovějších trendů

Velkou výhodou van je možnost užít si příjemnou horkou koupel, ve které si odpočinete a zrelaxujete. Vana je také zábavné místo pro děti, které si zde mohou pohrát a unavit se. Ne každý ale má ve své koupelně tolik místa, aby si mohl velkou klasickou nebo luxusní masážní vanu dovolit. V takovém případě jsou jedinou cestou sprchové zástěny, které se vyrábí v mnoha tvarech a provedeních. Vybrat si můžete skleněné nebo plastové sprchové zástěny, z tvarů můžete vybírat čtvrtkruhové, pětiúhelníkové i čtvercové. Dle umístění a velikosti místnosti máte také na výběr z posuvného otevírání dvířek, nebo na prostor náročnějšího otevírání do prostoru. Moderním řešením jsou i sprchové zástěny ve formě dveří, tvořících pouze jednu otevírací část koutu, který je jinak ze zbylých tří stran zděný.

 

Vanové zástěny pro milovníky dlouhých koupelí

Pokud sprchový kout není nic pro vás a bez vany se prostě neobejdete, můžete zvolit variantu vanové zástěny. Ta je vhodná jak pro dlouhé koupele i pro krátkou sprchu. Díky vanové zástěně se budete cítit jako ve sprchovém koutu prostřednictvím zalamovací křídlové nebo delší skládací zástěny. Vanová zástěna je praktický pomocník, který zajistí, že voda nepoteče na zem a vás tak nebude čekat zdlouhavé vytírání podlahy. Dětem můžete dopřát oblíbené cákání a dlouhé večery, strávené ve vaně s vědomím, že koupelna zůstává suchá a bezpečná.  Praktická je zašupovací i pevná vanová zástěna. Koupelna se s nimi stane soukromým bazénem pro velké i malé.

 big

Skříňky do koupelny pojmou vše potřebné

Abyste v koupelně mohli uschovat veškeré župany, osušky, koupelové pěny, soli a oleje, které se s koupelovým rituálem neodmyslitelně pojí, doplňte vaši koupelnu také o skříňky do koupelny.  Umístit je můžete pod umyvadlo, z bočních stran umyvadla nebo do rohů koupelny. Vybírat můžete mezi horními i spodními skříňkami, skříňkami se šuplíky, policemi, košíky nebo praktickými držáky. Skříňky do koupelny v sobě schovají vše, co v koupelně potřebujete. Kosmetiku, elektrické pomocníky, koš na prádlo, osušky i saponáty a prací prostředky všeho druhu. Nebude se na ně prášit a úklid se díky tomu stane rychlým a nenáročným.
Jeden komentář u “Vana nebo sprchový kout do koupelny?

  1. Lenka napsal:

    To je dobrá otázka. My už víme, že určitě budeme mít sprchový kout. Koukali jsme tady: https://www.sanimat.cz/k465-sprchove-kouty-a-vanicky. Nicméně nyní řešíme, jaký! Je toho v současnosti na výběr tolik, že člověk opravdu neví, co je pro něj to nejlepší. Tak jsem zvědavá, jakou variantu nakonec zvolíme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *