INSPIRACE

Tipy na stylové umístění televize

Sledováním televize trávíme velký díl našeho volného času. K tomu, abychom požitek ze sledování oblíbených seriálů či filmů měli dokonalý, lze přizpůsobit umístění televize a jejího vybavení tak, aby vám neuniklo ani jedno slovo z rozhovoru hlavních postav. Příjemnou atmosféru může dodat také obklad na stěně, který má kromě okrasné funkce také další benefity.

Obkladové pásky, které dodají šmrnc. A co víc?

Každý, kdo chce jít s dobou, hledá pro svou domácnost různé prvky, díky kterým se stane obydlí nadčasové a zároveň s sebou ponese další benefity. Takový prvek může být obklad za televizí obkladovými pásky. S jejich použitím vytvoříte na stěně iluzi, která bude budit dojem pravé, cihlové, přiznané fasády. Kromě moderního vzhledu je možné obklad za televizí využít jako zateplovací systém, což bude velmi užitečné s v případě, že zeď je vnější. Pokud je zeď vnitřní, je možné obklady využít jako odhlučňovací systém, který zabrání zvuku z televize procházet do místnosti za ní.

Jakmile bude obklad na stěně připevněn, je čas na umístění televize. Chytrá TV je běžně připevňována na obloženou stěnu. Pokud však do obkladu nechcete zasahovat, pořiďte si obývací stěnu či televizní stolek, na který televizi jednoduše postavíte.

Další využití televizního stolku

Když už si pořídíte velkoformátovou televizi, byla by škoda, pokud by ona sama využívala prostor televizního stolku. Pokud jste milovníky nejen filmů a seriálů, ale také dobrého zvuku, ze kterého se vám ježí chlupy na rukou, výborně vám poslouží soundbar. K televizi jej připojíte velice snadně jedním kabelem a hned můžete začít přehrávat. Levnější modely nabídnou mnohem lepší zvuk než reproduktory zabudované v TV (to kvůli tloušťce televize, která je příliš tenká na to, aby se do ní vměstnaly stejné dobré reproduktory), ty dražší pak s přehledem dokáží konkurovat domácím kinům.

Související příspěvky

Pánve jsou nepostradatelné v každé kuchyni

redakce

Luxusní byty na Praze 8? Ano v projektu V Mezihoří!

redakce

Do septiků, žump a čističek nemusí být využita jen chemie. Jde to i přírodní cestou!

redakce