INSPIRACE

Tepelná čerpadla Nibe

Uvažujete o výměně svého stávajícího kotle na tuhá paliva či olej a přemýšlíte, který topný systém bude ten nejlepší pro váš dům? Nebo vybíráte úplně nové topení pro novostavbu a zvažujete všechny možnosti? Zvolte ekologické pohodlné vytápění bez nutnosti přitápět, které se vám vyplatí. Zvolte tepelné čerpadlo od značky Nibe.

 

Vsaďte na léta prověřenou kvalitu

Švédské tepelné čerpadlo Nibe se stane důležitou součástí vašeho domova. Značka Nibe má za sebou padesátiletou tradici, která si na českém trhu našla své věrné zákazníky. Zařaďte se mezi ně i vy a vsaďte na zkušenost a tradici v jednom.

Nabídka tepelných čerpadel značky Nibe zahrnuje mimo jiné tepelná čerpadla fungující na principu země/voda nebo tepelná čerpadla vzduch / voda a ventilační čerpadla, která se mírně liší od klasických tepelných čerpadel vzduch/vzduch. Jaké jsou mezi nimi rozdíly a jaké výhody skrývají jednotlivé typy tepelných čerpadel?

 

Tepelné čerpadlo Nibe – země/voda

Tepelná čerpadla fungující na principu země/voda využívají zbytkovou tepelnou energii. Tento princip není ovlivněn klimatickými podmínkami, ani ročním obdobím. I v zimě se tedy tepelné čerpadlo Nibe země/voda stará jako jediný zdroj o vytápění celého objektu.

Jeho výkon je velmi stabilní a vysoký. Využít můžete dvě varianty upevnění tepelného čerpadla. Buď díky plošnému zemnímu kolektoru, který se hodí pro větší plochy, nebo pomocí hlubinného vrtu. Ten využijete pokud potřebujete ušetřit místo na pozemku. Někdy se však může stát překážkou nevhodná, kamenitá nebo skalnatá půda nebo nutnost povolení od Báňského úřadu.

 

Tepelná čerpadla vzduch/voda od značky Nibe

Tento princip fungování tepelného čerpadla se hodí do většiny oblastí České republiky do 600 metrů nad mořem. Jeho výkon je v těchto nadmořských výškách zcela stabilní. Tepelná energie je v tomto případě získávána ze vzduchu, na jehož teplotě závisí výkon čerpadla. Někdy je tedy nutné využít i záložní zdroj výroby tepelné energie nebo zvolit takové čerpadlo, které bude dostatečně výkonné v oblasti vašeho bydlení. Konzultujte tuto skutečnost s odborníky ze společnosti Tenaur, která tepelná čerpadla Nibe dodává na českém trhu vč. montáže.

 

Ventilační tepelná čerpadla Nibe

Ventilační tepelná čerpadla pracují podobně jako tepelná čerpadla vzduch/vzduch. Fungují jako rekuperační systémy, kdy vnitřní teplý vzduch ohřívá studený nově příchozí. Tím se vytváří vhodné, příjemné klima ve vnitřních prostorách objektu. Využívají se především v bytech či kancelářských prostorách.

Obnovitelné zdroje energie

Tepelná čerpadla Nibe jsou vhodnou volbou i v oblasti ekologie. Tepelná čerpadla využívají zbytkové teplo z okolního prostředí. Díky médiu, na které se váže zbytkové teplo a využití vysokého tlaku se následně daří z 1kw elektřiny, vyrobit 3 kw tepla. Díky tomu dochází k úspoře až 66% ročních nákladů, které byste jinak spotřebovali na vytápění třeba elektrokotlem.

Společnost Tenaur nabízí komplexní servis pro vaše nové tepelné čerpadlo od značky Nibe. Začněte nezávaznou poptávkou, konzultujte nejlepší řešení s odborníkem a nechte si nainstalovat tepelné čerpadlo Nibe přímo u sebe doma. Tenaur dále poskytuje pravidelný servis všech nainstalovaných tepelných čerpadel a to každý rok.

Související příspěvky

Dodejte své garáži kvalitní vzhled

redakce

Výhody prodeje přes realitky

redakce

Jaký zvolit materiál povlečení?

redakce