INSPIRACE

Svítíme úsporně nebo ještě úsporněji, jak na to?

Úspora elektrické energie při využívání domácnosti je důležitou strategií moderního životního stylu. Není nutné doslova vyhazovat peníze za svícení starou technologií, současný trh nabízí celkem zajímavé alternativy. Klasické žárovky již dávno nenabízejí potřebnou odezvu po zvýšené poptávce levnějšího svícení. Na trhu existují mnohem zajímavější způsoby, jak si večer rozsvítit a při tom platit jen zlomem běžné ceny. Podívejme se na tři typy žárovek.

LED žárovky

LED žárovky se vyznačují především extrémně zvýšenou životností, která dosahuje až 100 000 hodin, což odpovídá více jak 10 letému provozu. Této moderní technologii nevadí žádné otřesy, vibrace ani nárazy. Díky tomu se LED žárovky nepotýkají s takřka žádnou poruchovostí. Dokonce se není třeba obávat ani častého vypínání a zapínání, jako tomu bylo u klasických edisonek. Při výčtu výhod nesmíme zapomenout na snížené ekonomické zatížení.

osram

Úsporné žárovky

Úsporné žárovky jsou ze všeobecného hlediska vnímány jako skvělé řešení při hledání levnějšího způsobu svícení. Již ze samotného názvu vyplývá, že úsporné žárovky šetří nejen vaší kapsu, ale i elektrickou energii a životní prostředí. V číslech se jedná o úsporu jedné pětiny až čtvrtiny z celkových nákladů za spotřebovanou energii.

Halogenové žárovky

Na trhu se nachází ještě jedno dokonalé řešení osvětlení v domácnostech nebo firemních prostorech. Halogenové žárovky svým majitelům nabízejí až pětinásobnou životnost. Navíc poskytují přirozenou barvu světla, která je maximálně šetrná k vašim očím. Určitě oceníte i nadstandardní svítivost. Tento typ žárovek je proto vhodný do všech místností, kde je zapotřebí více světla k práci, ke četbě nebo vaření.

Nakupujte tuto technologii v internetovém obchodu www.elektro-produkt.cz.

Související příspěvky

Projekt, který umožňuje recyklaci polystyrenu, navržen na prestižní cenu

redakce

Graffiťáci jsou jako motorkáři, jak se oteplí vylézají z nor

redakce

Kde najít stín na otevřené zahradě?

redakce

Přidat komentář