INSPIRACE

Stěhování do zahraničí II. – ještě než vyrazíte

V prvním díle našeho stěhovacího seriálu jsme si řekli, jak se na přesun do nového domova připravit v poklidu a s rozmyslem a ušetřit si tak zbytečné starosti. Dnes si povíme o posledních nezbytnostech před odjezdem, na které byste rozhodně neměli zapomenout.

Pojištění

Pro větší klid byste měli nechat veškerý svůj majetek pojistit pro případ poškození nebo ztráty při transportu. Jestliže jste si vybrali dobrou stěhovací firmu, která má mezinárodní stěhování ve své běžné nabídce, pravděpodobně zajistí pojištění ona. I v takovém případě se však zajímejte o to, na co všechno se pojištění vztahuje a jak je to s úhradou případných škod.

Zařiďte si úrazové pojištění. Bohužel nikdy nevíte, co se po cestě může stát. K úhoně nemusí přijít jen váš nábytek, ale i vy sami.

   

Dejte doklady do kupy

Vzhledem k tomu, že cestujete do zahraničí, budete potřebovat mít všechny nezbytné dokumenty pěkně po ruce. Ujistěte se, že máte platné pasy, víza i další osobní doklady – udělejte si jejich kopie, které uložíte například do kufru, naskenované je můžete mít i třeba v e-mailu. Mějte je prostě na místech, kam se k nim v případě nutnosti, kdykoliv v průběhu stěhování, snadno dostanete. Originály noste vždy u sebe.

Potvrďte si termíny

Den před samotným stěhováním si pro jistotu potvrďte všechny termíny se stěhovací firmou, vašimi novými zaměstnavateli, domácím budoucího bydliště atd.

Poslední kontrola

Ještě než přijedou stěhováci, zkontrolujte, zda je vše řádně zabaleno a veškeré potřebné věci máte k dispozici.

Odhlásili jste energie a připojení k internetu? Pokud ne, nevadí. Téměř všechno se dnes již dá vyřešit po internetu ve chvíli, kdy už budete mít stěhování za sebou.

Teď už zbývá jen naložit sebe i své věci a vyrazit. Šťastnou cestu!

Související příspěvky

Rekonstrukce interiéru – současné trendy v bydlení

redakce

Inspirace pro koupelny – 20 nejlepších návrhů koupelen s designovými radiátory Zehnder

redakce

Dekorativní beton s přírodním nádechem jako designově zajímavé a funkční řešení

redakce