INSPIRACE

Stavební pouzdro NORMA – obložená klasika v různých modelech

Nejběžnějším typem stavebních pouzder pro zasouvací dveře je pouzdro NORMA s tradiční obložkou lemující dveřní průchod. Výhodou tohoto klasického stavebního pouzdra je široká nabídka modelů.

V konvenčních interiérech se nejčastěji využívají modely stavebních pouzder s klasickou obložkou. „Obložka lemující stavební otvor vystupuje přibližně jeden centimetr před rovinu stěny. Standardně se vzhled i materiál obložek ladí s dveřmi, ale výjimkou není ani jejich vzájemný kontrast,“ říká Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti JAP FUTURE, jediného českého výrobce stavebních pouzder.

Typickým představitelem obložkových stavbních pouzder je řada NORMA, která nabízí hned několik variant řešení zasouvání dveří:

  • NORMA STANDARD – základní varianta pro jednokřídlé dveře;
  • NORMA KOMFORT – stavební pouzdro určené pro dvoje dveře, které se vysouvají proti sobě do středu stavebního otvoru. Jedná se prakticky o dvě klasická stavební pouzdra STANDARD navzájem spojená vodící lištou;
  • NORMA PARALLEL – umožňuje zasouvání dvou dveřních křídel paralelně za sebe v synchronizovaném pohybu;
  • NORMA UNIBOX – unikátní řešení, typ dvojitého pouzdra, kdy se dvoje dveře zasouvají do jednoho pouzdra uprostřed mezi dvěma dveřními průchody.

stavebni pouzdro NORMA STANDARD drevene dveredub beleny foto zdroj JAP FUTURE Stavebni pouzdro NORMA PARALELL dvere IDEA cire sklo foto zdroj JAP FUTURE stavebni pouzdro NORMA UNIBOX foto zdroj JAP FUTURE 4

Obr. Stavební pouzdro NORMA STANDARD, NORMA PARALLEL, NORMA UNIBOX

Stavební pouzdro NORMA nabízí ve všech modelech možnost atypických rozměrů až do průchozí výšky 2 700 mm. Všechny modely lze použít pro sádrokartonové i zděné stěny, zajišťují plynulý pojezd všech typů dveřních křídel a lze je opatřit tichým dorazem pro postupné dovírání dveří. Nově je možné je vybavit i oboustranným dorazem, který umí zpomalit dojezd dveřního křídla také při otevírání, tedy jeho zajíždění do pouzdra.
Více na www.japcz.cz.

Související příspěvky

Jaké výhody vám přinese dřevěná podlaha a proč byste ji měli mít i vy?

redakce

Vyberte si tu nejlepší lokalitu ke svému bydlení

redakce

Když nábytek z masivu tak takový, aby opravdu vydržel!

redakce