INSPIRACE

Stavba venkovní sauny – co vše vás čeká?

Kdo se jednou saunoval v přírodě, nechce už jinak. Možná si řeknete, že to je klišé. Ale představte si, že venku jsou stromy obsypané čerstvým sněhem a vy sedíte ve vyhřátém saunovém domku, kde je teplota 100 °C a kolem vás voní pryskyřice cedrového dřeva. Zní to dobře?

 

Venkovní sauna potřebuje dokonalou přípravu

Dobře si rozmyslete, kam na zahradu saunu umístíte. Mělo by to být místo, kde budete mít dostatek soukromí – přeci jen budete v sauně nazí a mít hned naproti dveřím okna sousedova obýváku se vám asi líbit nebude.

Po každém saunování by mělo následovat prudké ochlazení. Takže pokud máte na zahradě bazén nebo koupací jezírko, mělo by být v pohodlném dosahu. Ať nemusíte ze sauny běžet přes celou zahradu a cestou skákat přes dětské pískoviště.

Pro saunový domek je ideální postavit základovou desku. Ale není to nezbytně nutné – vhodná konstrukce venkovní sauny může být i na základových patkách, které rozhodně vyjdou levněji.

 

Počítejte také s přívodem elektřiny a plánujete-li ochlazovací vědro nebo sprchu, bude nutné zajistit přívod pitné vody.

 

Saunový domek nebo venkovní sauna?

Saunové domky jsou určeny pro náročné zákazníky. Konstrukčně jde o klasickou dřevostavbu s konstrukcí, která umožňuje stavbu sauny pro více osob a vytvoření další místnosti jako třeba odpočívárny nebo místo pro vířivku.

Příkladem může být saunový domek Puutalo, který se dodává ve 3 různých základních provedeních a velikostech.

Na druhé straně spektra jsou venkovní sauny. Ty vycházejí z interiérové sauny, ale navíc mají zesílené a zateplené stěny a kvalitně izolovanou střechu. Většinou bývají pro 1 až 4 osoby a často se vyrábějí přesně na míru každému klientovi.

 

Na jaře plánujte, v létě objednejte

Pokud uvažujete o stavbě venkovní sauny nebo saunového domku, je teď na jaře ideální čas začít s plánováním. Nečekejte. Vyrazte do saunového showroomu v Praze – Uhříněvsi, kde si můžete prohlédnout vystavené sauny a infrasauny a přesvědčit se o tom, jak vypadá venkovní sauna a saunový domek. Do toho našeho se vejde pohodlně i 10 lidí a máme v něm klasická kamna na dřevo. Vypadá úžasně. Přijeďte se podívat!

Nejlepší načasování objednávky venkovní sauny je pak začátek léta. Přes léto v našich dílnách saunu vyrobíme, postaví se základová deska a během 2 až 4 dnů u vás saunu sestavíme a zprovozníme. A začátkem saunovací sezóny v září se už budete moci saunovat. Těšíte se?

www.saunasystem.cz

Související příspěvky

Originální nábytek není jen pro milionáře

redakce

Při výběru dílenského nábytku myslete na jeho odolnost a funkčnost!

redakce

Vyčištěná plocha je souvislá bez fleku a stínu, čištění koberců Brno

redakce