INSPIRACE

Stahovací schody KOMBO s tepelnou i protipožární izolací

Základními požadavky na půdní stahovací schody jsou dnes bezpečnost, kvalitní materiálové provedení, snadná manipulace a stále častěji také požární odolnost i tepelně izolační vlastnosti. A to vše splňují stahovací schody KOMBO z dílny JAP FUTURE. 

Půdní stahovací schody KOMBO jsou vyrobené z kovových bočnic i nášlapů. Oproti dříve často využívaným dřevěným půdním schodům tak hravě a bez následků odolávají vlhkosti i teplotním výkyvům. Jejich harmonikový tvar s charakteristickým navazujícím zaoblením navíc zajišťuje pohodlný a zároveň bezpečný výstup na půdu, jelikož bočnice slouží jako praktické úchyty.

Svými izolačními vlastnostmi splňují půdní stahovací schody KOMBO přísné požadavky pro nízkoenergetické a pasivní domy. „Normovaná hodnota tepelného prostupu u pasivních domů je U = 0,8 W/m2.K, stahovací schody KOMBO mají tuto hodnotu U = 0,71 W/m2.K,“ říká Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti JAP FUTURE, českého výrobce stahovacích půdních schodů. Kromě vysoké tepelně izolační vlastnosti navíc stahovací schody KOMBO disponují také požární odolností. „V případě požáru dokážou stahovací schody KOMBO zabránit prostupu ohně po dobu 30 minut. To zajišťuje plechové sendvičové víko vyplněné protipožární vložkou Sibral a nehořlavou minerální vatou zajišťující právě tepelnou izolaci. Pokud by došlo na půdě ke vzniku požáru, jeho průniku do obytných částí pak zabrání také zpěňující páska v kontaktních plochách mezi víkem a rámem,“ dodává Petr Paksi z JAP FUTURE.

Pudni stahovaci schody KOMBO foto zdroj JAP FUTURE 2 Stahovaci schody Kombo zdroj JAP FUTURE

Obr. Protipožární půdní schody KOMBO

Půdní schody KOMBO jsou standardně nabízeny ve třech základních rozměrech – 1 100 × 700, 1 000 ×700 a 900 × 700 mm. Variabilní nejsou pouze rozměry vstupního otvoru, ale i délka schodů (žebříku), která může být od 2200 do 3200 mm. Šířka nášlapů je 400 mm.

Více informací na www.japcz.cz.

Související příspěvky

LPG je čistá budoucnost, hodí se při grilování i na vytápění průmyslových areálů

redakce

Kuchyně spojená s jídelnou a obývacím pokojem vytvořená známou designérkou

redakce

Při výběru nábytku už nemusíte cestovat

redakce