INSPIRACE

Sprchový kout nebo box?

Při každé rekonstrukci koupelny nebo realizaci koupelny v novostavbách je zapotřebí vyřešit jednu důležitou otázku. Pořídit si vanu nebo jen sprchový kout? Z hlediska komfortu je samozřejmě pohodlnější vana, ale jen proto, že v ní je možné zaujmout vodorovnou polohu. Maximální komfort a uvolnění v současné době mohou přinášet i sprchové kouty. Navíc ušetří místo i množství využité vody. Ještě však nastává jedna otázka – pořídit sprchový kout nebo box?

 

S boxy se nemusíte o nic starat

Sprchový box má jednu zásadní výhodu. Bez složitých stavebních úprav jsou připraveny k téměř okamžitému využívání. Jedná se totiž o kompaktní produkt se všemi stěnami, který stačí jen připojit k elektrickému proudu a k rozvodům vody. Po sestavení a usazení je okamžitě připraven k provozu. V porovnání se sprchovými kouty je ovšem dražší.

 

Se sprchovými kouty máte mnohem větší výběr

Sprchové kouty jsou na trhu zastoupeny mnohem širším spektrem produktů. Vlastně se jedná jen o sestavy sprchových vaniček a skleněných zástěn a dvířek. Možné je vybírat desítky různých variant provedení od klasických čtvercových, přes obdélníkové, půlkruhové, čtvrtkruhové a nechybí ani atypická řešení.

 

Sami si vyberete vaničku

Velkou výhodou u sprchových koutů je fakt, že si můžete vybrat individuálně i provedení a velikost sprchové vaničky. Pokud máte rádi jen nízké vaničky, stačí si ke zvolenému koutu vybrat nízkou. Ta je vhodná i pro starší osoby a osoby s omezenou hybností. Pokud máte malé děti a nemáte vanu, tak je vhodnou volbou co nejvyšší vanička, ve které můžete dětem napustit vodu a částečně poslouží i jako klasická vana.

Pestrou nabídku sprchových koutů a boxů najdete na www.koupelnypegas.cz.

 

 

Související příspěvky

Je hodnota pH vody ve Vašem bazénu odpovídající?

redakce

Designová svítidla

redakce

Naučte se grilovat profesionálně

redakce