INSPIRACE

Sprchové kouty a vany pro malé koupelny

Nové moderní koupelny vypadají úplně jinak než v domácnostech našich rodičů nebo prarodičů. Ještě před dvaceti lety byly koupelny většinou malé tmavé nebo studené místnosti, kde se vykonávala nutná hygiena, mezitím se ve vaně namáčelo prádlo, které se po vyprání nad vanu věsilo. Nikdo se nezdržoval déle, než bylo nutné. Dnes se i v malé panelákové koupelně dají díky designovému koupelnovému nábytku a vybavení udělat zázraky.

 

Inspirace pro malé koupelny

Nezbytné vybavení každé koupelny tvoří vana nebo sprchový kout, umyvadlo, zrcadlo a nějaká skříňka. Při zvolení správného tvaru a velikosti zůstane i dost místa na pračku. Nezbytný je prostor před umyvadlem pro pohodlné vyčištění zubů, před vanou pro bezpečné vystoupení a osušení. Designéři připravili několik konceptů pro malé koupelny:

Classic

Koncept Classic nabízí klasickou vanu, která se vejde i do malé koupelny. Má šířku 70 cm a dá se v ní při použití zástěny pohodlně i sprchovat. K vaně se dají pořídit další doplňky, jako je madlo, podhlavník, zástěna nebo dveře. Ve stejném jednoduchém nadčasovém designu lze vybrat umyvadlo či umývátko. Toto nezbytné vybavení doplní koupelnový nábytek Classic – skříňky a zrcadlo.

Rosa

Půvabné oblé křivky konceptu Rosa působí velmi příjemným dojmem a zároveň šetří místo v malé koupelně. Asymetrické oblé vany jsou u zákazníků velmi oblíbené. K vaně patří speciálně tvarovaná zástěna, která umožňuje bezpečné sprchování. Ze stejných principů vycházejí i umyvadla, nábytek a zrcadla. Dohromady tvoří harmonický celek, lákající k relaxaci.

BeHappy

Pro úplně malé koupelny se hodí koncept BeHappy. Vtipné a důmyslné řešení umožní pohodlí a relaxaci ve velmi malém prostoru. Vana je netradičně řešená s užší částí pro nohy, k ní patří skládací zástěna, malé umyvadlo se vejde do výklenku vytvořeného užším koncem vany.

Výsledný dojem vytvářejí kromě koupelnového vybavení také moderní barvy a materiály. Koupelnová studia nabízejí návrhy koupelen, na internetových stránkách najdeme inspiraci ve fotodokumentaci k již zrealizovaným projektům.

Související příspěvky

Vaše venkovní wellness – užívejte si bez kompromisů!

redakce

Designové osvětlení z područí portugalských profesionálů

redakce

Teak – dřevo dvou tváří

redakce