Search

Sprchování nebo osvěžující lázeň?

S jarem na nás často přichází jarní únava. Bojovat proti ní lze mnoha způsoby – změňte jídelníček, povzbuďte svůj organismus v sauně, sportujte, hledejte energii v přírodě. Nebo se zrelaxujte při koupeli – koupel totiž už dávno není pouhou očistou těla. Vnese do vás novou pozitivní energii, poskytne uklidnění vaší mysli.

Na téma, zda je lepší vana nebo sprcha bylo napsáno už mnoho. A jednoznačná odpověď, která by toto věčné dilema rozlouskla, přesto zůstává v nedohlednu. Pro a proti jsou takřka vyvážená, obě varianty mají své přednosti i nevýhody, a tak je důležitá hlavně vaše volba, váš životní styl a komfort. Někteří si svůj den nedokážou představit bez rychlé ranní sprchy, jiní bez večerní uklidňující lázně.

Sprchový kout nejvíce vyhovuje aktivním lidem, sportovcům, ale i seniorům, přístup do sprchy je totiž pro ně daleko snazší než do vany. Už dávno neplatí, že sprchování vám neposkytne takový komfort jako vana, naopak. Sprchy jsou vybaveny hydromasážními panely, které v sobě kombinují účinky pevné sprchy, ruční sprchy a masážních trysek, takže si můžete užít jedinečný zážitek, připadat si budete jako v soukromém wellness centru.

shower-1027904_640

Vana je v současné době plné spěchu, shonu a stresu vynikajícím prostředkem nejen k hygieně, ale také k relaxaci. Podílí se rovněž na vylepšení partnerských vztahů. Moderní vany poskytují dostatek prostoru pro dva, oblíbené jsou modely, které mají přesunutý odpad do středu vany, takže komfort pro oba je zaručen. Na výběr jsou různé tvary: nejčastější jsou vany obdélníkové a oválné, místo ušetří vany rohové a asymetrické, jejichž vnitřní prostor nic neubírá z komfortu vašeho koupání. Speciální kategorií jsou vany samostatně stojící v moderním či retro designu, které skvěle pasují do velkých koupelen a poskytnou opravdu luxusní zážitek.

V případě, že se nedokážete rozhodnout pouze pro jednu možnost, ale prostor vaší koupelny je značně omezen, pak zvolte kompromis – sprchování ve vaně. Stačí pořídit praktickou vanovou zástěnu. Nepředstavujte si ovšem žádné nevzhledné gumové závěsy. Naopak současné vanové zástěny z tvrzeného plastu nebo skla vypadají velmi efektně, důležitější je však jejích funkční stránka, zabraňují totiž stříkání vody po celé koupelně. Můžete se tak pohodlně sprchovat bez toho, abyste pak museli likvidovat následky potopy – i po vaší očistě zůstane místnost krásně suchá.

Ať už se rozhodnete pro cokoli, důležité je, abyste si svou očistnou chvilku, kdy ze sebe smýváte nejen špínu, ale i starosti, užili a nechali se vodou doslova hýčkat a rozmazlovat.

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *