INSPIRACE

Správně zvolený kancelářský nábytek zvyšuje produktivitu práce!

Zařizujete si kancelář nebo domácí pracovnu? Poradíme vám, co udělat pro to, aby vám v ní práce šla dobře od ruky. Tedy, abyste si vytvořili inspirativní prostředí, do něhož se ráno budete těšit a večer jej budete s těžkým srdcem opouštět.

Jakou kancelář byste rádi? Klidnou, nebo spíše eklektickou? To záleží na vašem charakteru. Zatímco někdo k soustředění vyžaduje naprostý klid, jiný si práci nedokáže představit třeba bez hlasité hudby. To samé platí na uspořádání kanceláře. Jeden na pracovním stylu vyžaduje naprostý pořádek, jinému vyhovuje eklektický kancelářský stůl plný všeho možného.

Zaměřeno na materiál a barvy

Práci vždy zpříjemňují také přírodní materiály. Stejně jako barvy. Důstojnost a klid například kanceláři dávají tmavé odstíny a odlehčené minimalistické tvary. Ty modernímu kancelářskému nábytku v současné době dominují. Těžkým psacím stolům z masivu se šuplíky zkrátka odzvonilo. Nahradil je kancelářský nábytek sice funkční, ale minimalistický. Lehký, s jednoduchými tvary a v příjemných tlumených barvách.

Aktivní kanceláře

Hitem současné doby je tzv. aktivní kancelář, tedy taková, která se maximálně přizpůsobuje svým uživatelům. Především napomáhá častým změnám polohy a aktivaci svalů. Do této kategorie patří výškově nastavitelné kancelářské stoly, stoly s polohováním, aktivní židle, ať již sedlové stoličky či balanční míče.

Sofistikované úložné prostory

Ve vaší kanceláři by však neměla chybět ani prostorná kancelářská skříň, do níž uložíte vše, bez čehož se ve své práci neobejdete. Šanony s lejstry, náplně a papíry do tiskárny a další kancelářské potřeby.

Tip: Chcete ušetřit na náplních do tiskárny? Zkuste si pořídit kompatibilní náplň.

I v kanceláři se musíte dobře cítit

Vaše kancelář by však měla být i osobitá. Proto by v ní neměli chybět obrázky namalované vašimi dětmi a fotografie vašich blízkých. Stejně jako pokojové květiny a suvenýry. Zkrátka si vytvořte prostředí, v němž se budete dobře cítit. Uvidíte, jak vám práce půjde od ruky.

Související příspěvky

Vánoce s UNIS-N

redakce

Hodí se prvky kovářství do současné architektury?

redakce

Myslete před začínající zimou na nebezpečí oxidu uhelnatého!

redakce