INSPIRACE

Solární ventilace jako zbraň proti vlhnutí interiéru!

V nedávno skončeném letním období byly starosti s vlhnutím interiérů u starších rodinných domů na chvíli odloženy. V létě se totiž dá větrat velmi intenzivně a právě správné a dostatečné větrání je při boji s vlhkostí velmi důležité. V zimě je ale větrání mnohem složitější. S otevřenými okny se do interiéru dostává chlad a odchází teplo. Pokud tedy chcete zamezit vlhnutí, musíte se smířit s vyššími výdaji za vytápění. Solární ventilace ale tento problém dokáží vyřešit velmi efektivně.

 

Větrejte bez tepelných ztrát!

Pokud na svůj rodinný dům totiž využijete solární ventilace, nemusíte pro větrání okna vůbec používat. Do domácností se bude čerstvý vzduch dostávat skrze tyto výrobky a navíc nebude chladný. Teplota v dané místnosti se tedy vůbec nezmění a výdaje za vytápění nebudou růst. Specializovanou společností pro solární ventilace na našem území je společnost PAVLŮ-Complex, s.r.o. Ta tyto produkty vyvíjí a zajišťuje také realizaci na objektech.

 

Co jsou a jak fungují solární ventilace?

Nejdůležitější součástí solárních ventilací jsou fotovoltaické panely. Ty se instalují na fasádu rodinného domu nebo na střechu, podle toho, kterou místnost chcete s jejich pomocí větrat. Z panelu vede flexibilní hadice skrze zdivo, kterou proudí vzduch dovnitř. Vzduch je dovnitř vháněn ventilátorem. Většina plochy fotovoltaického panelu na solárních ventilacích má za úkol ohřev vzduchu. Vzduch zvenčí je nasáván do konstrukce panelu, kde se nejprve ohřeje a pak teprve je vháněn do místnosti. Chod ventilátoru zajišťuje druhá část panelu, takže celý proces probíhá bez nutnosti využití elektrické energie. Takovou funkci mají panely SolFresh. V nabídce PAVLŮ-Complex, s.r.o. můžete ale najít také panely SolHeat. Ty jsou schopné nasávat i předehřátý vzduch přímo z místnosti a v panelu zvýšit jeho teplotu a tím dokáží i zvyšovat teplotu dané místnosti zcela zdarma.

 

Detailní informace najdete na www.solarniventilace.cz.

 

 

 

Související příspěvky

Bordury

redakce

Jak nenaletět při koupi nemovitosti

redakce

Vana nebo sprchový kout do koupelny?

redakce