Search

Sháníte interiérové dveře? Nechte si poradit.

Výběr dveří do interiéru může být pěkným oříškem. Nabídka trhu je opravdu bohatá a nezasvěcený se v ní těžko orientuje. Podle čeho bychom tedy měli interiérové dveře vybírat?

Prvním kritériem zřejmě bude vzhled. Asi si do své domácnosti nepořídíte dveře, které se vám nebudou líbit. Jiné dveře si také pořídíte do moderního bytu plného hi-tech vymožeností a jiné do tradiční chalupy.

 

S výplní či bez?

Podle vzhledu jsou interiérové dveře členěny do jednotlivých modelových řad. Na výběr tak máte dveře plné, tradiční či moderní, s výplní, či bez. Záleží jen na vašich preferencích a potřebách. Zajímavým řešením pro někoho mohou být dveře otočné, které na straně pantů jakoby pohledově vystupují. Místem pak šetří dveře posuvné, ať již po stěně, či do stavebního pouzdra.

 

Masiv, CPL laminát nebo PVC fólie?

Povrch dveří by svými vlastnostmi měl odpovídat prostředí, ve kterém se budou nacházet. V tomto ohledu dveře tedy nevybírejte jen podle vzhledu. Zaměřte se především na jejich povrch. Milovníci čistých přírodních materiálů zřejmě zvolí dveře z masivu, popřípadě dveře dýhované s vrstvou z přírodního dřeva. Největší popularitě se ale těší CPL laminát. Je barevně stálý, odolný proti mechanickému náporu i vodě, nevadí mu děti ani zvířecí mazlíčci. Je to zkrátka takový materiál do nepohody. Na výběr přitom máte buď jeho hladkou variantu, nebo 3D provedení v podobě jemného rýhování věrně napodobující vzhled dřeva. Takové dveře zkrátka vypadají jako dřevěné, byť jimi nejsou. Podobnými vlastnostmi disponuje i hladká PVC fólie a plastický 3D polypropylen. Cenově nejdostupnějším materiálem se slušným poměrem mezi cenou a kvalitou pak je fólie kašírovací.

 

Jak vybrat správný odstín dveří?

Zde platí jednoduché pravidlo: odstín dveří by měl ladit s odstínem podlahy, jejich tón volte buď naprosto stejný, nebo naopak kontrastní. Pozor si dejte na vzorníky na internetu! Ty se od skutečnosti mohou hodně lišit. Jistotu budete mít jen při návštěvě vzorkové prodejny, kde si jednotlivé materiály navíc budete moci i osahat.

 

Co najdeme pod povrchem?

Většinou lehkou ztuženou papírovou voštinu, díky které se dveře lehce ovládají. Pevnější a s lepšími zvukově-izolačními vlastnostmi pak disponuje dřevotřísková deska, neboli DTD. Můžete mít ale i tzv. dveře rámové. Ty bývají vsazené do speciálního rámu. Hlavní výplní těchto dveří je tvrdá dřevovláknitá deska (MDF) vyznačující se velkou stabilitou a pevností. S bohatou nabídkou interiérových dveří se setkáte například na atex-plana.cz, kde najdete jak zboží na objednávku, tak zboží skladem. Firma má ve svém portfoliu i kvalitní střešní okna.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *