INSPIRACE

S čím vší mohou v rodinných domech pomáhat roboti?

Ještě před několika málo lety bylo využití robotických pomocníků v domácnosti spíše námětem k americké science-fiction. Co jsme si neudělali sami, to jsme prostě neměli. Moderní technologie jsou ale natolik vyspělé, že pomoc robotických výrobků v domácnosti už není nijak výjimečná. Při údržbě rodinného domu jich může pomáhat hned několik. Nyní si je stručně představíme.

 

Jako první přišly robotické vysavače

Robotické vysavače udělaly na našem trhu velmi významný průlom v oblasti údržby a úklidu podlah. Dají se naprogramovat tak, aby podlahy vysávaly v době, kdy je domácnost prázdná. Zmapují si místnosti a pečlivě vyměří, jak vysávat. Mohou být naprogramované i na noční úklid. Jejich chod je velmi tichý. Pro snadnější úklid hladkých podlah jsou na trhu nově i robotické mopy.

 

Roboti i do bazénu

Robotičtí pomocníci ale nemusí pomáhat jen v domácnosti, ale i v exteriéru. Třeba i v bazénech. Vysávání bazénu je nutná činnost, ale náročná a zdlouhavá. I o tuhle starost se ale mohou postarat robotické vysavače do bazénu. Ze dna bazénu i ze stěn odstraní veškeré nečistoty.

 

Roboti na sekání zahrady

Velkou revoluci v oblasti údržby zahrady ale představují roboti, kteří se postarají o sekání trávy. Tyto robotické sekačky si také zmapují celý prostor zahrady a elegantně jí posekají. Ráno můžete jít do práce, a když se odpoledne z práce vrátíte, může být zahrada již posekána.

 

Na mytí oken

Ani mytí oken v domácnosti už nemusí být namáhavou ruční činností. Moderní novostavby se navrhují s velkými prosklenými plochami. Pomocníci při mytí vám tedy jednoznačně ulehčí vaší práci. Po jejich pracovní době budou skla bez prachu i beze šmouh.

 

Kde najít roboty pohromadě?

Vždy je lepší si robotické pomocníky vybírat tam, kde je najdete pohromadě. U specializovaných prodejců se totiž můžete dozvědět, zda jsou lepší roboti Roomba nebo Sencor. Najdete u profesionálů kompletní nabídku robotů, včetně široké nabídky příslušenství.

 

Specializovaným prodejcem robotických pomocníků je www.robotworld.cz

 

 

 

Související příspěvky

Kousek slunné Itálie doma je recept na to, jak přežít podzim

redakce

Rozjasněte svou zahradu i v noci

redakce

Ložnice, ve které stojí za to spát – rady a tipy na rekonstrukci

redakce