INSPIRACE

Robotické vysavače: luxují opravdu spolehlivě?

 

Hospodyňky, které nechtějí vysáváním a zametáním ztrácet čas, by rády svěřily tuto stereotypní činnost někomu jinému – a proč ne třeba robotovi? Velmi častou obavou ale zůstává, jestli robotické vysavače plně zvládnou vyčistit všechny povrchy a pojmou všechny druhy špíny.

Robotické vysavače vtrhly na náš trh teprve nedávno, ale už se stihly zabydlet v mnoha domácnostech. Spolu s vysavači se ale rozmnožily výtky a stížnosti na jejich nedostatečnou čistící funkci, konkrétně na to, že neseberou větší drobky z podlahy nebo koberce.

V čem je háček? Za nízkou cenou nejlevnějších modelů se totiž skrývá nedostatečné provedení. Lepším řešením je pořízení některého ze skutečně kvalitních robotických vysavačů, které zvládnou chuchvalce vlasů, koberce nebo třeba i rozsypaný cukr.

 

 

Kdo je nejvíc užije?

Robotické vysavače jsou ideálním pomocníkem pro majitele plovoucích podlah a linoleí a také koberců s nižším chlupem. Nábytek, šňůry ani prahy přitom nejsou překážkou, patentované vysavače díky vysoce citlivým antikolizním senzorům samy na dálku rozpoznají rozmístění bariér. Takové vysavače také hravě zvládnou vyhnout se pádu ze schodů.

Koho potěšíme ještě více, jsou domácí mazlíčci. Jelikož jsou robotické vysavače výrazně tišší, než klasické luxy, psy a kočky jejich provoz neděsí. Ta živější domácí zvířata dokonce nepohrdnou ani hrou na honěnou, kterou vysavač hravě zvládne „uřídit“.

 

Nabíjejte rychle!

Robotické vysavače jsou bezdrátové a zdrojem elektřiny při provozu je akumulační baterie. Ta se dobíjí ve speciální nabíjecí stanici několik hodin, poté vysavač bez nabití vydrží na jedno nabití cca 1,5–2 hodiny úklidu.

 

Co ještě kontrolovat při koupi?

Hlučnost. Robotické vysavače se pyšní nízkou hladinou hluku kolem 69 decibelů, což si můžete představit kvákání žáby, nebo klapání psacího stroje. Úroveň hluku u standardního vysavače se pohybuje kolem 79 dB, což už se směle může rovnat hluku velmi blízko projíždějícího auta.


Dálkové ovládání. Všechny robotické vysavače jsou samozřejmě předem naprogramovatelné, kdy navolíte vhodný program vysávání a necháte ho prostě pracovat. Abyste se ale nemuseli k nízkému robotovi pokaždé shýbat, vyberte si takový, který bude mít dálkové ovládání.

 

Související příspěvky

Venkovní a zahradní svítidla prvotřídní kvality!

redakce

Vchodové dveře jsou naší vizitkou

redakce

Jak správně vybrat pojištění domácnosti?

redakce