INSPIRACE

Rekonstrukce interiéru – současné trendy v bydlení

Nemusíte bourat a znovu stavět, zcela nové bydlení lze zařídit i pouhou výměnou nábytku nebo správnou volbou barev v místnostech. Interiér už totiž po nějaké době nemusí odpovídat vašim aktuálním představám nebo požadavkům a rádi byste se poohlédli po novém vybavení. Podíváme se společně na pár tipů a na to, co zrovna letí.

S chladnou hlavou

Než se do rekonstrukce interiéru pustíte, dejte si na čas. Poznejte svůj byt, abyste si dobře všimli všeho, s čím nejste spokojeni. Zjistěte, jaké máte potřeby a jaké potřeby má váš byt. Postupně pak můžete hledat řešení. Také si dobře rozmyslete, zda budete měnit interiér ve všech místnostech, nebo jen v některých. Můžete si tak rekonstrukci přesně naplánovat a tak ušetřit čas a možná i peníze.

V jednotlivých částech bytu se na chvíli zastavte a rozhodněte, kam se chcete dívat z gauče a kam při vaření, kde chcete večeřet a kam budete vodit návštěvy. Vzpomeňte si, kde vás vždycky studí podlaha a kam by třeba bylo vhodné dát koberec nebo zvolit adekvátní bytový textil. Plánujete malé dítě, tak to byste měli zvážit koberec do celého bytu. Poslouchejte potřeby svého bytu.

Mám si nechat poradit?

Na trhu existuje nepřeberné množství firem, které vám pomohou s návrhem rekonstrukce a které vám pomohou i se samotnou úpravou. Pouze zkušený bytový architekt dodá grafické návrhy, kvalitní materiály, kalkulaci a optimalizaci nákladů. Důležité je také zajistit dozor na stavbě, instalaci a koordinaci celé rekonstrukce.

Jak vybrat tu správnou firmu?

Dostali jste se k důležité části celé akce. Pokud jste se rozhodli obrátit se na specializovanou firmu nebo bytového architekta, měli byste si ji vybrat uváženě a zaměřit se na několik základních parametrů:

 • nevybírejte jen podle ceny, protože byste mohli narazit na někoho, kdo podcení zakázku a v závěru se s vámi budou dohadovat o doplatcích za více práce apod.
 • přesto je cena důležitá, nejlepší je zlatá střední cesta
 • dejte na dobré reference a zkušenosti ostatních zákazníků
 • zvolte firmu, která zařídí komplexní dodávku, všechno pak řešíte pouze s jedním dodavatelem

Co je teď v módě?

Právě pro vás je tu pár tipů, co se v současnosti „nosí“

 • elegance pastelových barev a tlumených tónů
 • neutrální barvy jako bílá, béžová, světle žlutá, šedomodrá, pudrová atp.
 • hladké materiály
 • centrální osvícení v kombinaci s nepřímým světlem, např. podsvícený nábytek
 • hojně užívaná LED světla
 • nábytek z přírodního dřeva, případně hodně kovu nebo skla
 • betonové povrchy stěn a stropů
 • renesance přírodního kamene

Protiklady vs. harmonie

Moderní trendy kladou důraz na harmonii a rovnováhu. Tomu napomáhá prostor, teplo a útulnost ruku v ruce se vzdušností, klidem a světlem. Je čas pro souboj protikladů, pohovky a obývací stěny vybírejte ve smyslu kontrastu, takže měkké a tvrdé, kulaté a lineární, lehké a kompaktní.

Romantika

Do obliby se dostává styl, který doprovází růžová. Probouzí se v něm ženskost, romantika a rafinovanost. Je inspirován francouzskými kudrlinami, barvami a designem. Na pohovkách a polštářích se pěkně vyjímá krajka. Takový interiér se hodí pro vášnivé a citlivé duše. Je neformální a dává prostor matu i lesku, vintage prvkům a nebojí se improvizace.

Nadčasovost

Tento styl si libuje v dlouhé životnosti a snadné udržitelnosti. Měl by uklidňovat a vytvářet pohodlí. I zde je místo pro přírodní barvy, jednoduchost a čistotu. V kombinaci s bílou a béžovou tu vládne olivově zelená, mechově zelená a noční modř. Zajímavé koberce a restaurovaný nábytek dotváří pohodlí, tak jako na zámku. Nechte se inspirovat a nebo prostě dejte volnost vaší fantazii a vlastním nápadům. Kreativitě se meze nekladou.

 

Za pomoc při zpracování článku děkujeme společnosti Linie design studio – rekonstrukce bytu Praha

 

 

Související příspěvky

Proč při výběru tepelných čerpadel volit kvalitní a stabilní prodejce?

redakce

3 rady jak si zajistit dokonalý spánek!

redakce

Po práci – legraci!

redakce

2 x komentováno

Martin 30. 12. 2014 at 10:26

Pěkný interiér 🙂

Martin 30. 12. 2014 at 11:02

Chystáte se změnit svůj interiér a nemáte jasnou představu? Využijte služby bytového architekta Brno.
http://www.3d-interiery.cz

Diskuze je uzavřena.