INSPIRACE

Psací stůl by měl odpovídat potřebám uživatele

 

Nedílnou součástí každé pracovny, kanceláře a v neposlední řadě i dětského pokoje je prostorný psací stůl, který je v dnešní době nejvíce používaným nábytkem v domácnosti. Jeho výběru byste tedy měli věnovat opravdu velkou pozornost, vše si svědomitě rozmyslet a zvážit veškeré možnosti. Každý má jiné nároky a potřeby.

 

Stůl by měl odpovídat potřebám uživatele!

V každém případě by měl mít dostatek místa pro práci, ale i pro odložení věcí, tzn.dostatek úložného prostoru a vyhovující pracovní desku.Velikost pracovní plochy by pro jednoho měla být minimálně 80x50cm, i když vhodnější je spíše 125x60cm. Samozřejmě to záleží i na Vašich prostorových možnostech.

 

Nejen prostornost psacího stolu je důležitá, dále byste měli vybírat stůl, který bude stabilní. Pokud se Vám bude stůl neustále kývat, nebudete se soustředit na práci a výsledky budou podle toho vypadat.

 

Dalším důležitým faktorem je také jeho umístění. Pro vytvoření vhodného pracovního místa potřebujete dostatečné osvětlení přirozeným světlem a prostor pro odsunutí židle při vstávání. Nesmíte však zapomínat i na doplňky psacího stolu, jako jsou lampička, výsuvná pracovní deska pro klávesnici počítače, šuplíky nebo úložné boxy.

 

 

Vybírat můžete z široké škály stolů

V sortimentu klasických psacích stolů najdete modely s prostornou pracovní deskou všech rozměrů, která je u tohoto typu tím nejpodstatnějším. Dále při výběru přihlížejte také k množství a složení úložných prostorů, protože ty při práci bezezbytku využijete. V nabídce máme stoly se zásuvkami, skříňkami a dalšími úložnými plochami. Podle dispozic své pracovny vybírejte jejich umístění na pravé či levé straně. Pro náročnější samozřejmě nabízíme i variantu s úložnými prostory po obou stranách. V případě, že potřebujete jen stolek na občasnou práci, nabízí se i model bez jakýchkoli přídavných zásuvek.

 

Oblíbenými se stávají v poslední době i psací stoly rohové, které Vám nejen vyplní hluché místo v rohu, ale získáte i větší pracovní plochu, která není nikdy dost velká. U těchto stolů je i více místa pod pracovní deskou, kde můžete mít více úložných prostor. Přední hrana horní desky bývá často doplněna i výsuvnou pracovní deskou pro klávesnici.

        

 

Pro pohodlnou práci u stolu je nutné mít také kvalitní kancelářskou židli, která nabízí možnost pracovat v nejzdravější a zároveň nejpohodlnější ergonomické poloze.

 

 

Související příspěvky

VÍTE JAK VAŘILY NAŠE PRABABIČKY?

redakce

Proč se nákup vířivky opravdu vyplatí?

redakce

Společnost Eaton se zúčastní Stavebního veletrhu on-line se svým řešením chytré instalace

redakce